KrakSpot #2 – oficjalna zapowiedź i niespodzianka…

… a właściwie dwie. Ale po kolei.

Ruszamy z kopyta w nowym sezonie – rezerwujcie wieczory, trenujcie głowy i regularnie odwiedzajcie naszego bloga :)

Drugi KrakSpot odbędzie się już 7 października (wtorek). Startujemy o godzinie 19:00 i tym razem spotykamy się w klubie Swing przy ulicy Bożego Ciała 9. Kto nie był, na pewno będzie mile zaskoczony.

Jeżeli chodzi o agendę, wciąż jeszcze dogrywamy ostatnią prezentację i brzmienie pozostałych tematów, ale stwierdziliśmy, że nie możemy dłużej trzymać Was w niepewności :)

  1. Dominik Koza oraz Szymon Szymczyk będą mówić o marketingu szeptanym i internetowym, o nieetycznych praktykach oraz Kodeksie Blogerów
  2. Ponownie odwiedzi nas Kuba Krzych, tym razem opowie o projekcie, który współrealizuje – Adtaily. Jako jeden z dwóch polskich pomysłów zyskał on międzynarodową aprobatę i znalazł się w finale Seedcamp! Kuba przedstawi też success story projektu, czyli podpowie, co trzeba zrobić, aby (może już za rok, na kolejnym Seedcampie) podbić serca inwestorów.
  3. Zbigniew Krzewiński ze SpeedUp Group postara się odpowiedzieć na pytanie, do czego właściwie potrzebny jest Venture Capital

Po prezentacjach przygotowaliśmy coś, w czym będziemy liczyć głównie na Was. Wzorując się na innych polskich barcampach, od najbliższego spotkania wprowadzamy KrakSpot Elevator Speech. Co to znaczy? Każdemu, kto tylko będzie miał odwagę, oddajemy na pięć minut mikrofon i przede wszystkim – uwagę zebranych. Masz pomysł na nowy biznes internetowy? Dostajesz niebywałą okazję znalezienia ludzi, którzy mogą pomóc zrealizować Twój projekt. Wystarczy, że ich zainteresujesz (na sali będą nie tylko programiści, graficy, marketerzy ale także przedstawiciele VC). Co więcej – dostaniesz natychmiastowy feedback, bo my idziemy krok dalej.

Chcemy, zachęcić Was do udziału w małej grze interaktywnej. Dla każdego przedstawionego pomysłu, będziemy wymyślać webdwazerową, startupową nazwę (obowiązkowo, z dopiskiem “beta” ;) ) – liczą się zarówno propozycje poważne, jak również te potraktowane z przymrużeniem oka (wtajemniczeni wiedzą, że naming to naprawdę dobra zabawa). Ale to nie koniec- nazwy będą jednocześnie głosami, na najciekawsze projekty – jeśli to właśnie Twój pomysł na biznes otrzyma najwięcej głosów, będzie to znak, że warto zacząć działać (chociaż pomysł, to dopiero początek dłuuugiej drogi).

Co będzie potrzebne do zabawy? Konto na blipie z aktywowaną możliwością wysyłania wiadomości sms (niestety, walczymy, ale na ten moment w Swingu nie ma wifi i nie możemy obiecać, że to się zmieni).

Wszystkich, którzy uważają, że darmowe rozgłaszanie pomysłów to świętokradztwo, może pomogą przekonać poniższe teksty:
http://netto.blox.pl/2008/09/nie-badz-psem-ogrodnika.html
http://www.webstop.pl/2008/09/16/twoj-pomysl-na-startup-jest-warty-1250-zl-z-vat/
http://blog.kurasinski.com/2008/07/23/pomysly-sa-bardzo-tanie-nadal/

To była pierwsza niespodzianka. Stwierdziliśmy jednak, że spotkanie (a zwłaszcza nazwowy wysiłek intelektualny) może Was nieco zmęczyć i wygłodzić, dlatego na rozmowy kuluarowe dostarczona zostanie darmowa pizza! :)

Pozdrawiam i do zobaczenia we wtorek!

PS Jak zwykle na imprezę nie trzeba się zapisywać, ale będziemy wdzięczni za wszelki feedback, dlatego zostawiamy komentarze do Waszej dyspozycji :) Ciekawi jesteśmy przede wszystkim Waszych opinii na temat eksperymentu KrakSpot Elevator Speech – znajdą się na sali odważni startupowcy? ;)