KSES na KrakSpot#3 – konkurs startupów

[ Zapowiedź KrakSpot#3 ]

Gdy piszę tą wiadomość zegar wskazuje dokładnie 14 dni, 8 godzin, 10 minut i 43 sekundy do następnego spotkania – więc jeszcze trochę czasu zostało :) Jest to jednak najwyższy czas, żeby oficjalnie ogłosić zasady naszego KSESowego konkursu startupów! Ale po kolei.

Po co właściwie ten konkurs?

Chcemy dać młodym startupom szansę wypromowania się i otrzymania feedbacku od ludzi, którzy znają się na branży jak mało kto. Większość tego typu konkursów organizowanych jest w Poznaniu, który dla osób z naszej części kraju może okazać się sporym wyzwaniem logistycznym (nie zamykamy się jednak na żadne projekty i pochodzenie nie jest barierą wejścia :P )

Kto może wziąć udział w konkursie?

Do konkursu może zgłosić się każdy startup, którego klikalna, działająca wersja umieszczona jest w sieci (może to być zamknięta wersja beta, jednak spełniająca już swoje główne funkcjonalności). Z nadesłanych zgłoszeń, wybierzemy pięć, które zaprosimy do prezentacji na spotkaniu.

Jak się zgłosić do konkursu?

Długo zastanawialiśmy się nad formą zgłoszenia i doszliśmy do wniosku, że najlepszą będzie przysłanie nam linka do filmu promującego startup (czyli po prostu zarysu prezentacji, jaką chcielibyście wygłosić przed jury). Dlaczego tak? Forma jest najbardziej miarodajna – prezentacja to nie Power Point ale całość przekazu, czyli przede wszystkim to, co macie do powiedzenia. Na blogu TechCrunch możecie zobaczyć, jak wyglądają takie filmiki (na przykład tutaj). Na prezentację przed jury na KSESie będziecie mieć dokładnie 5 minut, dlatego maksymalna długość prezentacji online też nie powinna przekroczyć tego czasu. Film jednak nie jest formą obowiązkową (jedynie sugerowaną)! :) Zgłoszeniem może być wspomniana prezentacja w Power Point z opisem projektu, lub po prostu sam opis wraz z adresem www. Przeczytamy na pewno wszystkie i postaramy sie wybrać najciekawsze zgłoszenia.

Kto i na jakiej zasadzie będzie oceniał startupy?

Do jury zaprosiliśmy osoby, które mają mnóstwo do powiedzenia na temat branży – myślę, że ich feedback będzie wyjątkowo cenny (kolejność alfabetyczna).

Każda z tych osób, będzie miała możliwość zadania dodatkowych pytań (jeżeli temat, według niej, nie został do końca wyczerpany w prezentacji). Postaramy się także dać możliwość zadania jednego/dwóch pytań publiczności. Po tym, nastąpi ocena startupu – każdy z jurorów bedzie mógł przyznać od 1 do 10 punktów (a więc łącznie 40 punktów do zdobycia), argumentując swoją notę.

Zwycięzcy i nagrody

Zwycięzcą zostanie startup, który uzyska największą liczbę punktów od jury. Nagrodą, prócz cennego feedbacku, oraz możliwości promocji startupu będzie pakiet hostingowy ufundowany przez Hostersów. Wybrane do prezentacji filmy będzie można obejrzeć na naszym blogu (w zależności od zainteresowania, postaramy się umieścić linki także do wszystkich pozostałych).

Podsumowanie

Jeżeli zatem tworzycie startup, jesteście przekonani o jego sukcesie, lub po prostu chcecie porównać swoją wizję z opiniami ludzi działających w branży – konkurs przeznaczony jest właśnie dla Was. Czekamy na zgłoszenia pod adresem kontakt@krakspot.pl do 12 grudnia (piątek) do północy. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia, dlatego do 14 grudnia odezwiemy się do wszystkich, chcących wziąć udział w konkursie.

Konkurs startupów wspierają Hostersi.pl oraz Startups.pl