KrakSpot#4 – oficjalna agenda

Termin zaklepany, agenda skompletowana, możemy zatem umieszczać oficjalną zapowiedź kolejnego spotkania :) Przypominam, że spotykamy się 11 marca o godzinie 18:00 w klubie Swing przy ulicy Bożego Ciała 9 (wstęp jest całkowicie wolny, nie trzeba się nigdzie rejestrować, jednak możecie dać nam sygnał, że się wybieracie). Ale do rzeczy – oto pełna agenda najbliższego spotkania:

1. Prezentacje w modelu Pecha Kucha

 • “20 prostych kroków jak zamienić blog w źródło utrzymania (lub stracić pieniądze i dziewczynę)” Paweł Nowak, autor, bloger (appleblog.pl).
  Paweł podzieli się doświadczeniem, które nabył zakładając i prowadząc jeden z najpoczytniejszych blogów w Polsce na temat produktów firmy Apple oraz tematów okołoapplowych.
 • “Kryzys, czyli okazja dla startupów. Przykład: Super Developer” – Leszek Łuczyn, dyrektor kreatywny Supremum Group.
  Leszek postara się odpowiedzieć na pytanie, które startupy mają szanse powodzenia w dobie globalnego kryzysu gospodarczego.

2. Prezentacje pełnowymiarowe

 • “Second Poland – budowa Polski w Second Life (społeczność, technologia, możliwości)” – Zbigniew Woźnowski, prezes zarządu Supremum Group.
  Prezentacja Zbyszka przybliży nam nieco temat zainteresowania Second Life’em po pierwszych boomach i fascynacjach oraz tworzenia kolejnych odpowiedników realnych miast w drugiej rzeczywistości.
 • “Dlaczego open-source to zło? Zagrożenia w stosowaniu technologii open-source w projektach komercyjnych” – Tomasz Wesołowski, dyrektor zarządzający Empathy Interactive.
  Czy wychwalany w wielu kręgach open source, to nie lek na wszystkie dolegliwości? Na to i kilka innych pytań uzyskamy odpowiedź podczas kolejnej prezentacji na najbliższym KrakSpocie.
 • “Inspiruje nas prostota” – Dawid Szczepaniak, dyrektor kreatywny Pride&Glory Interactive.
  Pride&Glory Interactive przedstawi przykłady błyskotliwych kampanii interaktywnych opartych na prostych ale silnych big ideach. I uchyli rąbek tajemnicy – opowiadając o realizowanym obecnie projekcie.

3. KrakSpot Elevator Speech (KSES)

Jeżeli ktoś będzie miał do powiedzenia coś ciekawego, może,  bez wcześniejszych zapowiedzi swojego wystąpienia, otrzymać na kilka minut mikrofon (nie ograniczamy się tylko do startupów!).

Uwaga! Mała niespodzianka – podczas KSES będzie jeden wolny slot na prezentację Pecha Kucha! Co to znaczy w praktyce? Już na samym spotkaniu możesz do nas podejść i powiedzieć, że masz przygotowaną prezentację i chciałbyś ją przedstawić obecnym na sali (przypominamy: 20 slajdów po 20 sekund, slajdy powinny zmieniać się automatycznie). W razie większego zainteresowania, zdecyduje “widzi mi się” organizatorów (czyli najprawdopodobniej pierwsze zgłoszenie) ;)

To na pewno nie ostatni KrakSpot, więc ewentualną nadwyżkę kreatywności postaramy się spożytkować na kolejnych spotkaniach :)

4. Unconference

Czyli popularne rozmowy kuluarowe – szansa, żeby w nieco luźniejszej atmosferze wymienić się doświadczeniami i porozmawiać na tematy maści internetowej (i nie tylko ;) ). Serdecznie zapraszamy!

Jak zwykle do dyspozycji będzie wifi oraz darmowa pizza ;)

Pozdrawiamy i do zobaczenia w środę!