Styl prowansalski: co warto wiedzieć?

Wśród miłośników pięknych wnętrz, styl prowansalski wciąż cieszy się wielkim powodzeniem. Kojarzony z wiejskimi klimatami, daje sobie radę mimo mody na nowoczesne aranżacje. Co decyduje o jego wyjątkowości?

Dla kogo będzie on najlepszym rozwiązaniem?

Wnętrza w stylu prowansalskim najlepiej sprawdzają się tam, gdzie priorytetem staje się przyjazna atmosfera. Styl prowansalski często kojarzony jest z sielanką, rodzinnym klimatem oraz sporym przywiązaniem do tradycji. Jak urządzić wnętrza w takim właśnie stylu? Kluczem do sukcesu będą tu odpowiednio dobrane meble. Wykonane z drewna, mające swoje lata lub celowo poddane zabiegom postarzającym, mogą stać się wspaniałą ozdobą domu. Jeśli dodatkowo będą utrzymane w jasnych barwach, można dzięki nim osiągnąć wspaniałe rezultaty.

Styl prowansalski – ciekawe dodatki

Warto też zadbać proste, za to niezwykle ciekawe dodatki, dzięki którym wnętrza w stylu prowansalskim staną się jeszcze ciekawsze. Dekoracje z wikliny i kamienia, wazony z pachnącymi kwiatami (najlepiej z lawendą) oraz piękne przedmioty z ceramiki – oto kolejne drobiazgi, dzięki którym styl prowansalski wciąż zachwyca.

1000rad.pl

krakspot