Branża IT w Krakowie – Twoja kariera

Kariera w branży IT jest marzeniem dosyć sporej grupy osób. Nie w każdym mieście mamy jednak możliwości rozwinąć skrzydła. Jednym z lepszych wyborów jest Kraków, czyli miasto, które ma dla osób związanych z IT bardzo dużo do zaoferowania.

Jak rozwijać się w Krakowie?

W mieście jakim jest Kraków możemy studiować w bardzo wielu uczelniach. Wybór jest więc naprawdę ciężki. Można wybrać na przykład Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Jagielloński, Akademię Górniczo-Hutniczą czy Społeczną Akademię Nauk. Spory wybór to dobra informacja dla bardzo wielu osób.

Im więcej mamy uczelni, na których jest kierunek studiów, który nas interesuje, tym większe szanse, że któraś przyjmie nas na studia.
Studia informatyczne to w dzisiejszych czasach przyszłościowy kierunek, w którym powinien podążać każdy, kto planuje w życiu coś osiągnąć, chciałby dobrze zarabiać, itp.

Kraków to korporacje, w których możesz pracować!

Jeśli ktoś marzy o karierze jako informatyk, to powinien zamieszkać w dużym, prężnie rozwijającym się mieście takim jak na przykład Kraków, Warszawa, Wrocław. Kraków jest jednak najlepszym wyborem dla początkujących, ponieważ zarobki są na stosunkowo wysokim poziomie, a koszty życia nie zwalają z nóg.

Korporacji, w których można rozwinąć skrzydła jest całkiem sporo. Mamy bardzo duże korpo, ale również sporo mniejszych firm, w których również można świetnie zarobić.

Dzięki temu, że w mieście jest sporo uczelni, które kształcą przyszłych programistów, informatyków, grafików, w okolicy powstaje również bardzo wiele firm z tej branży, ponieważ mogą liczyć na praktykantów, osoby, które pragną zdobyć doświadczenie, rozwijać się.

Miast szkoleń informatycznych

Nie każdy chce skończyć studia z informatyki. Nie każdy ma na to czas. Na szczęście dla takich osób w Krakowie również znajdzie się coś, dzięki czemu można zdobyć wiedzę na temat programowania itp.

Trzeba wiedzieć jednak o tym, że szkolenia informatyczne bywają w bardzo wielu przypadkach znacznie droższe, niż studia z informatyki. Jest to znacznie intensywniejsza forma nauki. Zazwyczaj takie szkolenia trwają kilka tygodni, czasami kilkanaście. Po tym czasie będziemy posiadać wiedzę, która pozwoli nam rozpocząć przygodę z pracą w świecie IT. Oczywiście nie wszyscy poradzą sobie z takimi natłokiem wiedzy, jaką można otrzymać w kilka tygodni. Z tego też powodu znacznie bardziej polecanym sposobem na zdobycie wiedzy są studia informatyczne. 

Comarch w Krakowie oferuje bardzo wiele kursów z informatyki. Nie jest to jednak jedyna firma, która oferuje kursy z informatyki. Wybór jest spory. Czasami warto wybrać kilka kursów, ponieważ na każdym z nich dowiemy się wielu interesujących rzeczy, które później będziemy mogli wykorzystać w naszej pracy. Na jakie więc kursy możemy liczyć?

Dużym powodzeniem cieszą się autoryzowane kursy organizowane wspólnie z jedną z największych firma na świecie jaką jest Microsoft. Oprócz tego organizowane są szkolenia z programowania w języku Java, Oracle, a także pod Androida. Jeśli ktoś interesuje się bazami danych, to kurs z zarządzania nimi jest jak najbardziej dla tej osoby.

Niektórzy preferują pracę z grafiką komputerową, one również znajdą coś dla siebie, podobnie zresztą jak osoby szukające szkolenia z zakresu systemów operacyjnych, tworzenia aplikacji biurowych itp. Wybór jest spory i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nie każdy jest jednak w stanie sprostać terminarzowi szkoleń, ponieważ musimy uczyć się bardzo intensywnie!

W Krakowie organizuje się sporo imprez związanych z branżą IT

Sporo imprez dla osób związanych z IT organizowanych jest właśnie w tym mieście. Warto tutaj żyć, aby być na bieżąco z różnego rodzaju spotkaniami branżowymi, imprezami otwartymi, a także zamkniętymi tylko dla osób z branży.

Bardzo wiele osób, które wiążą swoją przyszłość z informatyką interesuje się również grami komputerowymi, a dokładniej e-sportami. Kraków może nie jest stolicą e-sportów ale i tak dzieje się tutaj całkiem sporo w tym temacie.

Podsumowując!

Jeśli ktoś marzy o karierze w IT, to powinien pomyśleć nad zamieszkaniem w Krakowie. Miasto to daje naprawdę spore możliwości, nie każdy jednak potrafi skorzystać z szansy jaką otrzymuje mieszkając w Krakowie.
Oczywiście jak już wiadomo w niektórych miastach takich jak Warszawa czy Wrocław możliwości rozwoju w branży IT są często znacznie większe, Kraków jest jednak najlepszym miejscem dla osób rozpoczynających przygodę z programowaniem, ponieważ Kraków jest znacznie tańszym miastem jeśli chodzi o koszty utrzymania.

Firm oferujących praktyki, a także szukających pracowników na etat jest bardzo dużo. Można przebierać w ofertach, a po dwóch latach doświadczenia w pracy na stanowisku programisty można liczyć na naprawdę spore zarobki. W jakiej innej branży jest tak samo? Na pewno w niewielu dlatego warto rozważyć pracę jako programista. Aby jednak zostać programistą trzeba się wcześniej bardzo wiele nauczyć. W Krakowie możemy nie tylko studiować ale i zdobyć wiedzę na szkoleniach. Kariera IT w Krakowie jest jak najbardziej możliwa!

krakspot