Cechy kompresora tłokowego 100l

Kompresory tłokowe 100l są stosowane na szeroką skalę w produkcji i przemyśle. Czym cechują się te urządzenia? Gdzie najczęściej są wykorzystywane? Jak działa kompresor tego typu?

Zastosowanie kompresorów tłokowych

Kompresor tłokowy 100l ma szereg zastosowań. Różnorodny wybór wśród tylu opcji sprawia, że każdy znajdzie dostosowany model do swoich oczekiwań. Wybierać możemy wśród zaawansowanych modeli, jakie pozwolą wykonać wiele prac – malowanie, piaskowanie, zasilanie narzędzi i urządzeń pneumatycznych, jak i sprzętów do mniej wymagających zadań (pompowanie, przedmuchiwanie, czyszczenie). 

Zastosowanie kompresorów tłokowych 100l często związane jest z halami produkcyjnymi. W tym miejscu można podłączyć sprzęt do rozbudowanej instalacji i zasilać wiele urządzeń w jednym czasie. Jeśli chodzi o gospodarstwa domowe, w tym przypadku skorzystamy z nich w celu przedmuchiwania instalacji nawadniających, a w gospodarstwach rolnych przydadzą się do wspomagania maszyn rolniczych. Z powodzeniem wykorzystamy je w dużych zakładach, gdzie stanowią element większych maszyn produkcyjnych i pozwalają zasilać zespoły urządzeń. Im większe parametry posiada urządzenie, tym więcej prac dzięki niemu wykonamy. 

Kompresor tłokowy 100l

Warto zauważyć, że kompresor tłokowy 100l jest urządzeniem, które wyróżnia się wysoką kulturą pracy. Nie zapominajmy o tym, że wiele urządzeń do sprawnego działania potrzebuje sprężonego powietrza, które nie zawsze jest dostarczane przez to urządzenie. W tym przypadku stosuje się nowoczesne kompresory tłokowe, jakie mają na celu znacznie usprawnić pracę maszyn. Ich zadaniem jest sprężanie i oczyszczanie powietrza. Zazwyczaj sprzęt posiada zbiornik, gdzie gromadzony jest gaz oraz wydajny silnik. Cały proces jest od wielu lat usprawniany i udoskonalany, tak aby dać użytkownikowi maksymalną satysfakcję. Za pomocą tego urządzenia zadbany o odpowiednie ciśnienie w zbiorniku i będziemy mogli stosować narzędzia, które wymagają zasilania powietrzem. Sprężarka tłokowa nie bez powodu cieszy się tak dużym uznaniem na rynku. 

Wybór sprężarki tłokowej

Pamiętajmy o tym, że podczas wyboru sprężarki tłokowej należy zastanowić się, do jakich zadań wykorzystamy urządzenie. Po ustaleniu tej kwestii warto wziąć pod uwagę następujące parametry:

  • Moc silnika, jaką zastosowano w kompresorze tłokowym – parametr ten jest określany w jednostce KM i wpływa na inne aspekty działania urządzenia. 
  • Wydajność i maksymalne ciśnienie, jakie wytwarza sprężarka.
  • Rodzaj konstrukcji – dobrać można kompresor przenośny lub stacjonarny, jak i z uchwytami oraz kołami.
  • Typ silnika i typ pompy.
  • Skala sprężenia powietrza oraz skala emisji dźwięku silnika.

Odpowiednia moc urządzenia

Moc urządzenie wpływa znacząco na inne cechy urządzenia, jakimi są wydajność i sprawne działanie. Na rynku znajdziemy modele olejowe i bezolejowe, które pozwalają określić typ silnika. W wielu sytuacjach poszczególne parametry mają ogromne znaczenie, dlatego nie należy ich pomijać. Postawmy na dobrą jakość i solidny kompresor tłokowy 100l, który spełni nasze potrzeby. 

Sprężarka tłokowa ma wiele różnych zastosowań, dzięki czemu będzie przydatna zarówno do gospodarstw domowych jak i specjalistycznych warsztatów czy hal. Przed wyborem odpowiedniego urządzenia warto zwrócić uwagę na jego parametry i moc. 

krakspot