Firma w Anglii – jak to działa?

Własna firma w Anglii to dobra alternatywa dla osób, które mają dość pracy na etacie pod okiem szefa. Nie należy się obawiać tej formy pracy gdyż założenie własnej firmy i jej prowadzenie nie jest bardzo skomplikowane, a wręcz łatwiejsze pod względem formalnym niż w Polsce. Założenie firmy w Anglii to kwestia nawet 24 godzin i nie trzeba być nawet rezydentem UK.

Firma w Anglii może być utworzona w kilku formach

Najpowszechniejsze są spółki Limited oraz działalności na osobę fizyczna, czyli samozatrudnienie. Spółki Limited mogą założyć osoby z dowolnego kraju, natomiast samozatrudnienie jest możliwe jedynie dla rezydentów UK, tj. osób posiadających adres zamieszkania w Anglii oraz numer NIN.

Firma w Anglii jest swobodnie prowadzona, ze względu na podejście urzędników, jasność przepisów oraz praktycznie brak kontroli. Najłatwiej prowadzi się biznes gdy firma nawiązuje do angielskiego rynku lub po prostu działać tak, żeby nie doszło do zakładu podatkowego. Firma w Anglii może być założona nawet telefonicznie, mianowicie wystarczy wykonać telefon do urzędu z informacją, że rozpoczęliśmy działać na własny rachunek. Niektórzy potwierdzają, że może zająć zaledwie 7 sekund.

Odwrotnie niż w Polsce, najpierw podejmujesz decyzje o wykonywaniu własnej działalności, prowadzisz ją, a potem dopiero „rejestrujesz” ten fakt w urzędzie. Stawki składek na National Insurance Contribution czyli odpowiednik polskiego ZUSu zależne są od zarobków, a z podatków rozliczasz się raz na rok.

Oszczędnośći

Warto też rozważyć przeniesienie przedsiębiorstwa do Wielkiej Brytanii ze względu na spore oszczędności w płaceniu podatków i składek ubezpieczeniowych. Firma w Anglii wymaga od Ciebie tego, żebyś zaangażował się w plan marketingu, planem obsługi klientów, pomysłami na sprzedaż i reklamę, czyli po prostu czystym biznesem, planem działania. Nie należy martwić się papierologią, gdyż ona w Anglii po prostu nie istnieje. Aż trudno uwierzyć, prawda? Można z pewnością stwierdzić, iż Wielka Brytania to jeden z krajów, który jest najbardziej przyjazny dla przedsiębiorców.

krakspot