Inwestycja w mieszkania i apartamenty – bezpieczny sposób na zysk

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie są sposoby na pewny zarobek w świecie, który zmienia się tak szybko, że co kilka lat powstają w nim nowe zawody. Kapitał w postaci gotówki też nie jest pewny. Z całą pewnością jednak wartość zawsze będą miały nieruchomości. A te w dużych miastach i na ich obrzeżach – stale coraz wyższą. Dlatego zakup mieszkania w dobrej lokalizacji to sposób na inwestycję, która nie przyniesie straty.

Inwestycja w nieruchomości – niekoniecznie na sprzedaż

Praktycznie zawsze inwestycja w nieruchomości to inwestycja długoterminowa. Takie lokowanie kapitału sprawia, że naprawdę trudno na nim stracić. Mieszkanie czy działka budowlana mogą zostać sprzedane, gdy sytuacja na rynku będzie korzystna, a ich wartość wzrośnie w stosunku do kwoty, za którą je kupiliśmy. Nawet jeśli dokonaliśmy zakupu z myślą o późniejszej droższej sprzedaży, czas niekorzystnej koniunktury można przeczekać, wynajmując w tym czasie nieruchomość, zwłaszcza mieszkanie lub lokal użytkowy. Wiele osób też traktuje kupno mieszkania jako inwestycję w przyszłości: może np. nasze dzieci będą z niego korzystać, a może je kiedyś sprzedadzą. W razie choroby bądź wypadku, gdy będziemy potrzebować większej sumy, mamy coś, co możemy spieniężyć.

Mieszkania na wynajem – stałe źródło dochodu

Niekoniecznie wielki, ale regularny przychód co miesiąc zapewniają mieszkania na wynajem. W największych polskich miastach są one coraz bardziej poszukiwane nie tylko jako studenckie kwatery. Wielu ludzi nie chce wiązać się z danym miejscem kredytem, kiedy nie wie jeszcze, czym będzie się zajmować i jak żyć za kilka, kilkanaście lat. Stąd popularnością cieszą się zarówno tanie mieszkania na start w samodzielne dorosłe życie, jak i ekskluzywne apartamenty na wynajem – poszukiwane przez osoby, które dużo zarabiają i lubią wygodne życie, a jednocześnie są bardzo mobilni. Gdy więc mamy możliwość zainwestowania w modnej, dobrze położonej okolicy, gdzie pojawiają się apartamenty na sprzedaż, możemy rozważyć również wynajmowanie w pełni urządzonego mieszkania klasy premium.

Apartamenty na wynajem – gdzie można na nich zarobić?

Dobrym sposobem na zarabianie jest również apartament na wynajem krótkoterminowy – w sezonie na wakacje, a poza nim przeważnie pracownikom w delegacjach. Taka inwestycja w nieruchomości opłaca się przede wszystkim w dużych ośrodkach, które jednocześnie są popularne wśród turystów. Zapotrzebowanie na miejsca noclegowe jest tam zawsze duże, zwłaszcza w trakcie eventów, festiwali albo po prostu w wakacje. Kiedy znajdziemy mieszkania na sprzedaż w mieście, gdzie ludzie chętnie przyjeżdżają, możemy wykorzystać je jako apartament na wynajem lub hostel w taki sposób, że nakład szybko się zwróci w postaci przychodów z wynajmu, a mieszkanie cały czas pozostanie naszą własnością. Liczbę apartamenty na sprzedaż powstają w Gdańsku i sąsiednich miejscowościach, w tym bardzo atrakcyjnie i malowniczo położone. Warto inwestować w apartamenty na wynajem także we Wrocławiu, Krakowie czy mniejszych ośrodkach turystycznych, jak Kazimierz Dolny, Wisła, Sandomierz. Im popularniejsze miejsce, wyższy standard i bardziej zamożni turyści w danym miejscu – tym więcej możemy na wynajmie zarobić.

krakspot