Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś
Rozrywka wynajem mieszkania w Krakowie

Wynajem mieszkania w Krakowie

Data publikacji 2 lipca 2018


Kraków staje się domem dla coraz większej ilości osób. Wynajem mieszkania w Krakowie nie jest takie proste. Przyjezdni – studenci, pracownicy, całe rodziny lub pojedyncze osoby – wszyscy szukają kąta dla siebie. Gdzie więc go znaleźć? Jaka dzielnica jest odpowiednia dla rodzin? A gdzie powinni ulokować się studenci?

Wynajem mieszkania w Krakowie – jak to zrobić?

Szukając odpowiedniego lokum trzeba sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim ustalić swój budżet. W Krakowie istnieje wiele różnych opcji wynajmu mieszkań. Rynek wtórny oraz nowy, wynajem całego mieszkania bądź tylko pokoju. Miejsce można dostosować jak najbardziej do swoich możliwości.

wynajem mieszkania w Krakowie

Studenci powinni szukać lokum w pobliżu swoich uczelni, bądź blisko komunikacji miejskiej. W Internecie znajdziemy wiele ogłoszeń o studenckich mieszkaniach do wynajęcia. Z pewnością cena odgrywa tu ważną rolę. Dlatego też opłacalną rzeczą jest wynająć mieszkanie w parę osób, tak też często się robi. Największą popularnością cieszą się takie dzielnice jak Krowodrza oraz Ruczaj. Wynajem pokoju waha się w okolicach kilkuset złotych. Wynajem mieszkania oscyluje już w granicach dwóch tysięcy. Dlatego też wspólne mieszkanie z lokatorami, choć nie tak komfortowe, jest najlepszym rozwiązaniem dla przyjezdnych studentów.

Lokalizacja

W Krakowie rynek mieszkań wciąż się rozrasta. Nowe bloki powstają w praktycznie każdym możliwym miejscu. W takich budynkach również można wynająć mieszkanie, jest to jednak droższe. Rynek wtórny stoi otworem. Im bliżej centrum, tym drożej. Jednak mieszkanie uda się wynająć już za około 1500zł. Dla par polecamy kawalerki, które oscylują już w niższych granicach. Wynajem nie zawsze zawiera w sobie cenę czynszu, na co należy zwrócić uwagę. Najczęściej mieszkania są już umeblowane. Najpopularniejszymi miejscami są, tak jak w przypadku studentów, Ruczaj, ale także większe osiedla z dobrą infrastrukturą, jak Azory, Kurdwanów lub Czerwone Maki.

Wynajem mieszkania to krok w stronę samodzielności, uniezależnienia się. Jednakże należy pamiętać o sprawdzeniu miejsca, w którym chcemy zamieszkać. Postarajmy się przemyśleć wynajem pod kątem dojazdów, infrastruktury w pobliżu oraz okolicy – czy jest przystosowana do naszych potrzeb. Sprawdzając dokładnie ofertę na pewno nie zawiedziemy się na mieszkaniu w Krakowie. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu artykułu wynajem mieszkania w Krakowie nie będzie już żadnym problemem.

ubezpieczenia na życie

krakspot

Redakcja KrakSpot.pl to zespół pasjonatów, którzy każdego dnia pracują nad dostarczaniem najwyższej jakości treści dla naszych czytelników. Nasza redakcja składa się z redaktorów, którzy wnoszą unikalne umiejętności i doświadczenie, co pozwala nam tworzyć zróżnicowane i interesujące materiały.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?