Jak założyć konto przez internet, konto bankowe ile ma cyfr?

Aktualnie, w ofercie większości banków istnieje możliwość założenia konta za pośrednictwem internetu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ konto założymy bez wychodzenia z domu. Jak można założyć konto przez internet, jak bank zweryfikuje naszą tożsamość i co będzie potrzebne do założenia konta bankowego? Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy krótki poradnik.

Rachunek osobisty czym jest – konto bankowe ile cyfr posiada?

Być może zastanawiasz się czym, w ogóle, jest osobiste konto bankowe i jakie pełni funkcje? ROR czyli rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy to obsługiwane przez konkretny bank konto przeznaczone dla osób fizycznych. Służy on do przechowywania i dysponowania środkami finansowymi pochodzącymi najczęściej z pensji, emerytury, renty lub innych źródeł stałych dochodów. Metodą identyfikacji konta jest tożsamość posiadacza, jak i indywidualny ciąg cyfr, zbudowany w schematyczny sposób. Schemat ten jest określany przez NRB – standard numeracji kont bankowych. Zakłada on, że każde konto będzie oznaczone ciągiem składającym się z 26 cyfr. Co istotne, w schemacie tym zawarta jest informacja w jakim banku konto jest prowadzone. Dzięki temu, dokonując przelewu można dodatkowo zweryfikować jego nadawcę. Pierwsze cztery cyfry numeru konta będą informowały w jakim banku założone jest dane konto. Przykładowe kody banków to: – 1020 – PKO Bank Polski, – 1010 – Narodowy Bank Polski, – 1240 – Bank Pekao, – 1050 – ING Bank Śląski, – 1160 – Bank Millenium, – 1140 – mBank, – 1030 – Bank Handlowy Citi Handlowy.

Jak założyć konto?

W pierwszej kolejności należy dokonać wyboru banku, w którym chcielibyśmy założyć rachunek osobisty. Warto zapoznać się z ofertą poszczególnych banków i wybrać taką, która będzie najkorzystniejsza. Wbrew pozorom – różnice są duże. W tym celu można posłużyć się narzędziami dostępnymi w internecie i dotrzeć do rankingów porównujących usługi konkretnych banków. Ważnymi kwestiami będą szybkość dokonywanych przelewów, wysokość opłaty za kartę czy funkcje dostępne w aplikacji mobilnej banku. Po dokonaniu wyboru trzeba udać się na stronę banku i znaleźć tam zakładkę – załóż konto. W pierwszym kroku każdy bank będzie potrzebował podstawowych danych tożsamościowych, koniecznych do weryfikacji i utworzenia konta. Na ogół będą to standardowe pytania dotyczące daty urodzenia, numeru identyfikacyjnego PESEL, numeru i serii dowodu osobistego. a także adresu email i numeru telefonu.

Zachowaj ostrożność

Podczas wyrażania zgody na korzystanie z usług banku zostanie nam przedstawiony regulamin, tabela opłat i prowizji – przeczytaj uważnie wszystkie dokumenty. Choć zakładasz konto przez internet, jego założenie i wyrażenie zgód będzie tak samo doniosłe w skutkach jak podpisywanie dokumentów na żywo. Obowiązuje więc ta sama zasada dotycząca ostrożności – nie podpisujemy nic bez przeczytania dokumentu. Zasada ta, jest może nawet bardziej istotna podczas dokonywania różnego typu operacji w internecie, który roi się od podmiotów pragnących wykorzystać dane o nas. Więcej ninformacji znajdziesz na czystazlotych.pl

Jak bank dokonuje weryfikacji konta?

Jak wynika z informacji podawanych przez banki, w przypadku zakładania konta przez internet, istnieją dwa główne sposoby weryfikacji. Pierwszy z nich to dostarczenie umowy przez firmę kurierską – może on być wybrany nawet przez osobę nie posiadającą jeszcze konta w żadnym banku. Druga opcja dotyczy sytuacji kiedy zakładający konto posiada już rachunek osobisty w innej placówce. W takim przypadku weryfikacja może zostać przeprowadzona na podstawie przelewu aktywacyjnego na nowe konto. Po zakończeniu formalności konto jest gotowe do użycia.

krakspot