Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik opinie w internecie

Opinie w internecie – czy warto wierzyć?

Data publikacji 18 czerwca 2019

Wiele stron w sieci zapełnionych jest różnego rodzaju opiniami użytkowników. Dotyczą one produktów oraz usług. Wiele osób w różnym wieku czyta recenzje przed zakupem danego produktu. Czy warto to robić? Przeczytaj, a dowiesz się więcej.

Opinie na blogach

Szukając recenzji, trafiasz na liczne blogi, które są związane z produktem, który chcesz kupić. Znajdujesz opinie negatywne, pozytywne. Wszystko zależy od tego, co danemu blogerowi pasuje do stylu życia. W przypadku kosmetyków będą to skóra, włosy, paznokcie. Wybierasz recenzje blogera, który ma na przykład włosy farbowane na blond, żeby kupić taką samą farbę lub iść do polecanego przez blogerkę salonu fryzjerskiego. Gdy kupujesz sprzęt, to interesują cię parametry techniczne urządzenia. Chcesz na przykład telefon, którym zrobisz dobre zdjęcia. Wybierasz recenzje, gdzie pokazane są jakie zdjęcia można wykonać danym modelem telefonu. Gdy bloger nie jest zadowolony z jakości filmów na telefonie, tobie to nie przeszkadza, bo chcesz robić tylko zdjęcia, a te są bardzo ładne, mają wysoką rozdzielczość. Jest to ważne, bo im większe zdjęcie, tym lepsza jego jakość.

Opinie wideo

Oprócz recenzji w formie pisanej są także mówione. Najczęściej przedstawia je autor kanału. Zobaczysz, jak prezentują się kosmetyki w testach na żywo. Kosmetyki, którymi robi makijaż blogerka, są pokazane na jej twarzy, oczach, ustach, włosach. Widzisz, jak wygląda odcień podkładu, szminki, który chcesz kupić. Oglądasz także cały film, patrzysz, jakim sprzętem jest nagrany i już wiesz, co do nagrywania kupić dla siebie.

Opinie w sklepach internetowych

Zamieszczane przez osoby, które kupiły dany produkt w sklepie online lub stacjonarnym. Użytkownicy zamieszczają opinie w formie gwiazdek, ocen od jeden do pięć lub więcej. Widać, ilu klientów kupiło, ilu wystawiło oceny i napisało opinię. Na tej podstawie podejmujesz decyzję o zakupie. Kieruj się także swoimi kryteriami. Nie można decyzji o zakupie podejmować pod wpływem opinii innych. Trzeba wiedzieć, jaki produkt chce się kupić, a jaki nie spełni wymagań.

Opinie znajomych

O zakupie decydują także opinie osób, które dobrze znasz. Rodzina, koledzy, koleżanki, znajomi z portali społecznościowych. Wiele osób ma wpływ na nasze decyzje zakupowe. Są jeszcze blogerzy, vlogerzy, których kanały obserwujemy na co dzień. Ich profile zawierają recenzje testowanych nowości i nie tylko. Ostateczny głos należy jednak do ciebie. To ty decydujesz, na co wydasz pieniądze.

Jak widać, opinii w sieci jest sporo. Gwiazdki, teksty, filmy, inne. To wszystko staje się popularne. Wymienione propozycje mogą pomóc w podjęciu decyzji. Należy je czytać z rozsądkiem. Nie wierzyć we wszystko, co jest napisane.

Przeczytaj również jak promować e-sklep w Google Shopping

ubezpieczenia na życie

krakspot

Redakcja KrakSpot.pl to zespół pasjonatów, którzy każdego dnia pracują nad dostarczaniem najwyższej jakości treści dla naszych czytelników. Nasza redakcja składa się z redaktorów, którzy wnoszą unikalne umiejętności i doświadczenie, co pozwala nam tworzyć zróżnicowane i interesujące materiały.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?