Wymiana opon w Krakowie – jak to zrobić?

0
188
wymiana opon Kraków

Pomimo tego, że sezonowa wymiana ogumienia w pojazdach nie jest w Polsce obowiązkowa, większość kierowców decyduje się ją przeprowadzać. W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami jesienią warto zastanowić się, kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe. Badania zachowań kierowców w Polsce pokazują, że wymiany opon najchętniej dokonują oni przed pierwszym listopada lub po pojawieniu się pierwszego śniegu. Według ekspertów jest to błąd, ponieważ terminu zmiany ogumienia na zimowe nie powinien wyznaczać kalendarz czy stan dróg, a panujące na zewnątrz temperatury. Producenci ogumienia twierdzą, że wymiana opon powinna być przeprowadzana, gdy temperatura powietrza w ciągu dnia oscyluje w okolicach siedmiu stopni Celsjusza. W takich warunkach mieszanka, z której wykonane są opony letnie zaczyna twardnieć i tracić przyczepność.

Kiedy wymienić opony w Krakowie?

Wymianę ogumienia najlepiej przeprowadzać odwiedzając specjalistyczny warsztat. Pomimo tego, że w dużych miastach takich jak Kraków jest dużo punktów wulkanizacyjnych oferujących tego rodzaju usługi, najlepiej zgłosić się do nich odpowiednio wcześniej. Wybierając się do wulkanizatora w okresie przed pierwszym listopada lub po tym, jak drogi pokryje pierwszy śnieg, trzeba liczyć się ze sporymi kolejkami. Aby ich uniknąć, wymiany opon z letnich na zimowe najlepiej dokonać już w październiku. Przeprowadzając tę czynność odpowiednio wcześnie, uniknąć można także niepotrzebnych nerwów i oszczędzić sporo czasu. Warto podkreślić, że zdaniem producentów i wulkanizatorów wczesna wymiana opon z letnich na zimowe, nie przyspiesza znacząco tempa zużywania tych ostatnich. W związku z tym, że zmiana ogumienia nie jest czynnością specjalnie skomplikowaną, wielu kierowców decyduje się ją przeprowadzić samodzielnie. Takie działanie nie jest zalecane, ponieważ bez specjalistycznego sprzętu nie ma możliwości odpowiedniego wyważenia opon. Nieodpowiednio wyważona opona może wpływać na obniżenie poziomu bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Gdzie kupić opony zimowe?

Oczywiście na bezpieczeństwo i komfort jazdy wpływa nie tylko sposób wymiany ogumienia, ale także jego jakość. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest zakup opon fabrycznie nowych. Szukając atrakcyjnych ofert, warto zajrzeć na Allegro. W serwisie tym znaleźć można wiele modeli ogumienia zarówno nowych, jak i używanych. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się opony zimowe bieżnikowane. Bieżnikowanie pozwala przywrócić oponom ich pierwotne właściwości. Opony te są szczególnie polecane osobom, których nie stać na kupno nowego ogumienia. Decydując się na zakup opon zimowych przez Internet, oszczędzić można nie tylko czas, ale i pieniądze. Warto podkreślić, że z serwis allegro jest całkowicie bezpieczny, a każdego dnia korzysta z niego setki tysięcy osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here