Broker usług kurierskich – zalety

Kurier online jest w obecnych czasach coraz popularniejszy. Konkurencja tego typu firm jest coraz większa. Jest wiele czynników wypływających na wybór danego sklepu internetowego. Oczywiście liczy się poziom obsługi, jakość produktów, ich cena, ale także bardzo istotny jest koszt dostawy. Aby dostarczać klientom zamówione paczki w szybki i tani sposób, warto zainteresować się usługami brokerów kurierskich.

Tanie przesyłki kurierskie – broker usług kurierskich

Zakupy w Internecie robimy dlatego, ponieważ są bardzo wygodne oraz szybkie, a także eliminują konieczność wyjścia z domu, co jest bardzo istotne w obliczu trwającej pandemii. Dodatkowo w sklepach internetowych przeważnie jest dużo większy wybór produktów. Według raportu E-commerce w Polsce 2020. Gemius dla e-Commerce Polska najbardziej popularną formą dostawy wśród polskich klientów jest dostawa do maszyny paczkowej. Ten sposób dostawy jest wybierany przez aż 61 procent klientów sklepów internetowych. Na drugim miejscu plasuje się dostawa kurierem do domu bądź pracy – wybierana jest przez 55 procent klientów. Co istotne, niższe koszt dostaw są jednym z trzech podstawowych elementów, które wpływają na decyzję o kupnie w danym sklepie. Warto też zwrócić uwagę na kwestie zwrotu. Sporo klient ów obawia się tej procedury lub sądzi, iż proces może być nieco kłopotliwy. Jak można wyczytać we wspomnianym raporcie, około 30% osób kupujących w sklepach internetowych nigdy nie zdecydowało się zwrócić kupiony towar. Według 53 procent kupujących formą zwrotu, która najbardziej zachęca do zakupów online, jest sposobność darmowego odsyłania produktów kurierem, natomiast 45 procent badanych wskazuje na opcję zwrotu poprzez maszyny paczkowe.

Broker kurierski – czym jest?

Brokerzy usług kurierskich współpracują z firmami przewozowymi i pełnią rolę pośredników pomiędzy nadawcami przesyłek a przewoźnikami. Będąc pośrednikiem, firma nie realizuje usługi, lecz zleca ją firmom zewnętrznym. W takim wypadku wielu klientom może zapalić się czerwona lampa. Jednakże obecność pośredników przeważnie nie wpływa na obniżenie cen, a wręcz przeciwnie. Lecz nie w tym przypadku, ponieważ brokerzy podpisują umowy z wieloma firmami kurierskimi i realizuje bardzo dużą ilość zleceń. Wysyłają znacznie więcej wysyłek niż na przykład pojedyncze sklepy. Dlatego ma sposobność do negocjowania z firmami przewozowymi znacznie korzystniejszych stawek, a to z kolegi będzie przekładać się bezpośrednio na obniżenie stawek dla klientów korzystających z usług brokerów kurierskich. Obniżenie kosztu dostawy to istotne zalety współpracy z brokerami kurierskimi. Wysyłki odbywają się bez zbędnych formalności i bez konieczności podpisywania żądnych umów. Broker usług kurierskich korzysta przeważnie z wielu różnych przewoźników, dzięki czemu klienci sklepu internetowego, w którym wdrożono to rozwiązanie, mogą wybrać sobie sposób dostawy, który będzie najbardziej odpowiadał ich preferencjom.

Broker kurierski – zalety korzystania

Wielką zaletą brokerów kurierskich jest brak konieczności podpisywania umów oraz deklarowania minimalnych liczb przesyłek wysyłanych w miesiącu. Współpraca z firmami kurierskimi wiąże się z ryzykiem kar pieniężnych w razie niewywiązania się z umów. Nie ma także konieczności współpracy jedynie z jedną platformą brokerską. Jako klienci mamy możliwość do dużo łatwiejszego porównywania cen usług. Możemy także wybrać takiego pośrednika, który posiada najlepszą ofertę w danym czasie – pozwoli to zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Zobacz więcej na: https://allekurier.pl/

krakspot