Co warto zobaczyć w Krakowie? Pomysły

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Cieszy się również ogromnym zainteresowaniem wśród zagranicznych turystów. Media społecznościowe zalewają fotografie urokliwych uliczek, pięknych widoków czy stylowych restauracji. Co warto zobaczyć odwiedzając to miasto? Czy Kraków może zaoferować coś niezwykłego?

Jak wyglądają możliwości turystyczne tego miejsca?

Warto zaznaczyć, że Kraków jest miastem studenckim. Kilkanaście szkół wyższych ma tutaj swoje siedziby. Najsłynniejszymi są z pewnością Uniwersytet Jagieloński oraz Akademia Górniczo – Hutnicza. Obecność turystów znacząco wpłynęła nie tylko na wygląd miasta, ale ofertę lokalnych sklepów czy restauracji. Można tutaj tanio i smacznie zjeść, nawet będąc na diecie wegańskiej. Oczywiście, obecność studentów nie oznacza braku luksusowych restauracji. Ich również w Krakowie nie brakuje. Każdy znajdzie coś dla siebie, a ceny są na tyle zróżnicowane, że nawet mniej zamożne osoby poczują się komfortowo. To samo dotyczy dostępnej oferty hotelowej. Studenci korzystają z akademików lub stancji. Turyści w miarę możliwości wybierają hostele, pensjonaty lub hotele. Bogatsi podróżnicy zatrzymują się w luksusowych miejscach oferujących dodatkowe atrakcje.

Kraków to nie tylko jedzenie i duży wybór miejsc noclegowych

Nie można zapominać o atrakcjach, które nie ograniczają się jedynie do muzeów. Oczywiście, muzea warto odwiedzić. Jednym z najpopularniejszych jest zdecydowanie Muzeum Narodowe, które oprócz bogatej stałej ekspozycji posiada również inne, zmieniane co kilka miesięcy. Niezwykle prosta w obsłudze komunikacja pozwala dotrzeć w każdy zakamarek miasta, więc nie trzeba wynajmować samochodu, by zobaczyć okolicę. Turyści często zwiedzają jedynie centrum miasta, udają się na rynek, by zobaczyć Kościół Mariacki, odwiedzić Sukiennice i Zamek Królewski. Ogromną popularnością cieszy się figura Smoka Wawelskiego, która jest związana z ciekawą legendą.

Kraków to nie tylko centrum

Około piętnastu minut jazdy tramwajem od centrum można dotrzeć na Kopiec Kościuszki. To ogromna, usypana z ziemi góra. Symbolizuje walkę o wolność i postać Tadeusza Kościuszki, bohatera dwóch narodów, Polski oraz Stanów Zjednoczonych. Atrakcja ta robi piorunujące wrażenie, a ze szczytu kopca widać piękną panoramę Krakowa. Innym ciekawym miejscem jest położony na uboczu Zakrzówek. To stary kamieniołom zalany wodą. Mieści się tam centrum nurkowe z możliwością wypożyczenia sprzętu. W słoneczne dni na brzegu pojawiają się turyści spragnieni pięknych zdjęć. Rzeczywiście, to miejsce jest niezwykłe, a brak nowoczesnej infrastruktury nadaje mu dzikiego charakteru. Warto odwiedzić Zakrzówek zanim stanie się kolejną atrakcją turystyczną z całym kompleksem restauracyjnym.

Miasto będące kiedyś stolicą Polski wyróżnia się architekturą, kulturą i klimatem. Każdy znajdzie tutaj coś do podziwiania i na pewno się nie zawiedzie. Nawet w deszczowe dni Kraków prezentuje się znakomicie. Bogata oferta hoteli i dobrego jedzenia przyciąga kolejnych turystów. Być może za kilka lat Kraków stanie się popularniejszy niż Rzym, Ateny czy Madryt.

krakspot