Co warto zobaczyć w Nowym Targu? Najciekawsze miejsca!

0
344
co warto zobaczyć w nowym targu

Nowy Targ to przemysłowo – handlowe miasto w Małopolsce, główny ośrodek komunikacyjny na Podhalu. Jednak nie tylko tym może się sławić. Ma on do zaoferowania również atrakcje dla turystów z całego świata! Co warto zobaczyć w Nowym Targu?

Co raz większą popularnością cieszą się tutejsze Jarmarki. Co czwartek, a także w weekendy, jak na handlowo – przemysłowe miasto przystało, na placu targowym rozkłada się wielki plac handlowy. Przybywają na niego nie tylko mieszkańcy Nowego Targu, ale również zagraniczni przyjezdni!

Relaks w Nowym Targu

Dla spragnionych relaksu czekają Termy w Szaflarach. Wody termalne mają kojący wpływ na nasz organizm. Jest to idealny sposób na spędzanie aktywnie, bądź i relaksując się, czasu w razie brzydkiej pogody. To prawdziwa przyjemność dla dzieci i dorosłych.

podhale - co warto zobaczyć w nowym targu

Z zabytkowych miejsc warto odwiedzić liczne piękne kościoły. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa to największa świątynia na Podhalu. Kościół Świętej Katarzyny to najprawdopodobniej najstarsza budowla, a Świętej Anny cieszy się zacnym miejscem na Szlaku Architektury Drewnianej.

Co warto zobaczyć w Nowym Targu o różnych porach roku?

W zimie Nowy Targ zaprasza na swoje trasy narciarskie oraz biegowe! Co roku można wziąć udział w Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II, który odbywa się na lotnisku w Nowym Targu oraz pobliskich terenach. W lecie miasto można zwiedzać na rowerze! Dostępnych jest wiele tras, dzięki którym zwiedzimy najciekawsze miejsca. A gorące dni umilą pyszne, tradycyjne tutejsze lody, które znajdują się nawet na liście Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W centrum, na rynku, znajduje się Ratusz oraz Muzeum Podhala. Odwiedzając je dowiemy się dużo ciekawych informacji na temat historii, sztuki i kultury podhalańskiej.

Dla wielbicieli przyrody czeka Rezerwat Przełom Białki. Malownicza kraina najzimniejszej polskiej rzeki przepływającej pomiędzy dwoma skałami. Miejsce, w którym czuje się prawdziwy kontakt z przyrodą i błogi spokój. Znajduje się we wsi Nowa Biała.

Nowy Targ być może nie kojarzy się z ciekawym turystycznie miejscem, ale jak widać niesłusznie. Z pewnością wybierając to miejsce na krótki, bądź dłuższy wyjazd nie będziemy się nudzić. Sprawdź sam, czy Nowy Targ Cię zachwyci!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here