Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Czym są świece dla zwierząt? Zobacz ich działanie i ceny!

Data publikacji 23 maja 2022


Świece dla zwierząt to jeden z ostatnich hitów w branży zoologicznej. Czym dokładnie są takie produkty? Sprawdź!

Palące się świece pozwalają na stworzenie przyjemnego klimatu w domu. Dodatkowo mogą nadawać mu również przyjemny zapach, gdy wzbogacone są one o substancje aromatyzujące. Czym zatem są świece dla zwierząt, które obecnie można zakupić również w Polsce?

Świece dla zwierząt – czyli jakie?

Produktu określane jako świece dla zwierząt są rodzajem świec, które wytwarzane są specjalnie z myślą o zwierzętach. Spełniają one wtedy kilka różnych funkcji.

Świece te pozwalają przede wszystkim na nadanie wnętrzom atrakcyjnego zapachu, ale również neutralizują przez to nieprzyjemne zapachy zwierząt.

Do produkcji świec używane są też takie składniki, które nie są niebezpieczne dla człowieka, jego pupila oraz dla środowiska naturalnego, co powoduje, że można korzystać z nich bez ryzyka. Oczywiście, trzeba pamiętać wtedy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa tak, jak w przypadku używania innych świec.

Jakie składniki zawierają świece dla zwierząt?

Produkty jak świece dla zwierząt zawierają w składzie przede wszystkim naturalne składniki. 

Firma mascota.pl, która specjalizuje się w ich sprzedaży, oferuje wysokiej jakości świece, które bazują na składnikach wprost z natury. Bazują one na wosku sojowym, który jest znacznie bezpieczniejszy niż parafina, ponieważ w trakcie palenia nie powodują one powstawania szkodliwych substancji. Również zawierają drewniany knot, który jest wolny od szkodliwych substancji.

Aby świece miały przyjemny zapach, stosowane są w nich naturalne olejki eteryczne. Za i pomocą można nie tylko aromatyzować pomieszczenia, ale również usuwać nieprzyjemne zapachy zwierząt, na przykład po spacerze.

Dostępne są różne kompozycje zapachowe, dlatego można dobrać świece dla zwierząt w zależności do swojego gustu. Do wyboru są między innymi kompozycje świeże, zawierające cytrusy czy aromat herbaty, kompozycje kwiatowe.

Jak stosować świece dla zwierząt?

Korzystanie ze świec dla zwierząt jest bardzo łatwe i można stosować je tak samo, jak innego rodzaju świece zapachowe.

Podczas palenia należy pamiętać o tym, żeby umieszczać świece w miejscu, w którym nie będą one dostępne dla zwierząt, ponieważ mogą wtedy spowodować dla nich zagrożenie. Również nie należy umieszczać ich w pobliżu łatwopalnych materiałów jak firanki oraz w przeciągu.

W trakcie korzystania ze świecy należy mieć ją cały czas na oku, dlatego najlepiej nie opuszczać pomieszczenia, w którym jest ona zapalona.

Producenci zalecają, aby świece dla zwierząt, podobnie jak inne rodzaje świec zapachowych, palić przynajmniej przez 2 godziny za jednym razem. Dzięki temu świeca może dobrze się rozpalić i dodatkowo można uzyskać skuteczną neutralizację zapachów.

Ile trzeba zapłacić za świece dla zwierząt?

Ceny świec przeznaczonych dla zwierząt nie są bardzo wysokie. Aktualnie świece dla zwierząt to wydatek około 50 złotych za jedno opakowanie powalające na palenie przez około 50 godzin.

Świece można zakupić w sklepach internetowych, w tym również w sklepach prowadzonych przez producentów.

ubezpieczenia na życie

krakspot

Redakcja KrakSpot.pl to zespół pasjonatów, którzy każdego dnia pracują nad dostarczaniem najwyższej jakości treści dla naszych czytelników. Nasza redakcja składa się z redaktorów, którzy wnoszą unikalne umiejętności i doświadczenie, co pozwala nam tworzyć zróżnicowane i interesujące materiały.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?