Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Aranżacja apartamentu w Krakowie autorstwa Intellio designers - luksus i wykwintność w każdym calu

Ekskluzywne apartamenty w dawnej stolicy Polski? Poznaj eleganckie projekty Intellio designers

Data publikacji 9 października 2018

Kraków przez wielu zaliczany jest do grona magicznych miast Polski. Nie bez powodu. W dawnej stolicy panuje niezwykła, wykwintna atmosfera, która wzbudza zainteresowanie wśród osób, które darzą wielkim uczuciem sztukę oraz pragną egzystować w uznanym w Europie i na całym świecie centrum kulturowym. W procesie urządzania nowoczesnych mieszkań w Krakowie, właścicielom zależy na ujęciu w nich chociaż szczypty duszy tego królewskiego miasta. Jednocześnie pragną, aby projekt nie zatracił indywidualnego charakteru przyszłych domowników. Architekci Intellio designers cieszą się w branży projektowania wnętrz premium w Krakowie ogromnym uznaniem. Przedstawiają pięć konceptów apartamentów, które z czystym sumieniem można określić je jako luksusowe. Każdy, kto je zobaczy, będzie pod wrażeniem zastosowanych ekskluzywnych rozwiązań. Dzieła Intellio designers, stworzone w legendarnym grodzie Kraka, charakteryzują się wyrafinowanym gustem, dbałością o harmonię oraz jak najwyższą jakość.

Luksusowe mieszkanie o powierzchni 150 m2 w Krakowie – aranżacja pałacowa

Projekt ten z pewnością można określić pełnymi kurtuazji epitetami. Bogato zdobiony, a wręcz majestatyczny jednocześnie unika obecności przesadnego bizantyjskiego stylu. Apartment pałacowy stworzony przez Intellio designers w Krakowie ujmuje przytulnym klimatem, niemal wyjętym z rzeczywistości znanej nam z bajek i baśni. Architekci ekskluzywnego studia projektowania wnętrz zdecydowali się na kompozycję inspirowaną królewskimi salonami rodem z Wersalu. Bardzo częstą wadą tego typu projektów jest możliwość popadnięcia w przesadę, a w konsekwencji dotarcia w czeluści kiczu. W jaki sposób możliwe jest uniknięcie muzealnego patosu przy jednoczesnym pozostawieniu królewskiej duszy?

ekskluzywne apartamenty Intellio Designers
Apartment pałacowy stworzony przez Intellio designers w Krakowie wyjęty niemal z baśniowej rzeczywistości

Kluczem do krainy baśniowych pałaców, które jednak pozostają w zgodzie z dobrym gustem i nowoczesnymi paradygmatami designu, jest eklektyzm. To nurt, który ma źródło w architekturze dziewiętnastego wieku i swoje magiczne działanie opiera na szlachetnej sztuce łączenia różnorakich stylów, materiałów, faktur, deseni oraz wzorów. Bazą każdej aranżacji powinny być jasne, neutralne kolory. Barwy powinny być jedynie okraszeniem dla heterogenicznych ornamentacji, na przykład markowych, ekskluzywnych mebli bądź eleganckiej sztukaterii. Projekt stworzony pod nadzorem projektantów Intellio designers z Krakowa umożliwia docenienie wszystkich jego walorów, takich jak nieprzemijające, wieczne piękno oraz wysmakowane, eleganckie wnętrza, dzięki którym domownicy mają zagwarantowaną pożądaną wygodę oraz domowe ciepło.

Wykwintna rezydencja ze szczyptą egzotycznej nuty

W tym królewskim miejscu, do którego co roku przyjeżdżają setki tysięcy turystów z całego świata odnajdzie się każdy. Przede wszystkim mowa tu o turystach o kosmopolitycznych duszach, którzy bardzo lubią odkrywać atrakcyjne zakątki miast. Tego typu zakątków Kraków posiada niezliczoną ilość. Luksusowa rezydencja z wedutą na Rynek Główny musi być zaaranżowana w mądry i przemyślany sposób. Projektanci Intellio Designers stanęli przed prawdziwym wyzwaniem – stworzeniem od podstaw luksusowego projektu, który spotka się z uznaniem, a dodatkowo wnoszącym do mieszkania nutkę klimatu inspirowanego Tajlandią, gdzie część swojej duszy zostawili inwestorzy podczas swojej podróży po Azji Południowo-Wschodniej. Nazwa „thai” oznacza „wolny”. I właśnie prawdziwa wolność artystyczna pozwoliła na zaprojektowanie wyjątkowego apartamentu.

ekskluzywne apartamenty w Krakowie
Luksusowe mieszkanie z nutką egzotyki rodem z Tajlandii

Najważniejsze założenia projektu premium dotyczyły umiejętnego połączenia dynamicznych barw z pożądaną ergonomicznością, jaką powinien charakteryzować się układ przestrzenny. Każde wnętrze charakteryzuje się posiadaniem jednego mocnego koloru, którego obecność zaakcentowano dość wyraźnie w towarzystwie gustownych odcieniach beżu, ciemnej szarości oraz marmuru. Z kolei w salonie w centrum uwagi znajdują się oryginalne lampy wyprodukowane z włókna połyskującego. Kiedy tylko światło lampy zapala się, domownicy i goście stają się widzami niezrównanego i bajecznego spektaklu z efektem pajęczej nici.

Luksusowy apartament niedaleko Rynku Głównego i Sukiennic

Czy można sobie wyobrazić bardziej ekskluzywne lokalizację dla willi w grodzie Kraka, niż centrum miasta, nieopodal Rynku Głównego? Dzieło zaprojektowania wykwintnej powierzchni na istniejącej już tkance miejskiej było dla projektantów Intellio designers ekscytującym wyzwaniem. W stworzonej aranżacji architekci chcieli postawić akcent na elegancki francuski styl. Jest on bowiem uosobieniem prostej, i jednocześnie szykownej formy.

ekskluzywne apartamenty nad Wisłą
Ekskluzywny projekt wnętrza nieruchomości przy Rynku Głównym w Krakowie

Wnętrza francuskie w wiekowych budynkach mają to do siebie, że są jasne oraz ciepłe. Ściany koloru białego w efektowny sposób potrafią komponować się z barwami złota i czerni. Sztukateria wykonana w sposób misterny odpowiada za wprowadzanie romantycznego nastroju. W tak ekskluzywnym projekcie wnętrz nie może oczywiście zabraknąć designerskich mebli, które nawiązywać będą do prądu nazywanego ludwikowskim.

Mieszkanie w stylu francuskim, nowoczesnym. Realizacja i projekt

Współczesne aranżacje na wzór mody francuskiej uznaje się za doskonałe wydanie eklektyzmu. Łączą one bowiem w magiczny i pionierski sposób elementy, które na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują. W ten sposób zrodził się następny koncept sygnowany przez biuro projektowania wnętrz premium Intellio designers. Jest on idealny szczególnie dla adherentów antyków i sztuki. Dzięki temu mieszkańcy wzbogacili się o eleganckie i luksusowe wnętrza, które stoją do opozycji surowego minimalizmu.

ekskluzywne apartamenty Kraków
Współczesna aranżacje na wzór mody francuskiej stworzona przez Intellio designers

Architekci wnętrz Intellio Designers z Krakowa zaaranżowali tutaj peryfrastyczny i wyjątkowy azyl. Za podkreślanie subtelności odpowiadają ściany pomalowane ciepłymi barwami bieli. Drewnianą podłogę, wykonaną z wysokiej jakości drewna można określić jako eksplicytną okrasę dla barw pastelowych. Dekoracje stworzone w mieszkaniu nie są stworzone na wzór barokowy, w którym ma miejsce przeładowanie bibelotami oraz detalami. Prawdziwe piękno aranżacji ukryte jest w małych akcentach, takich jak na przykład finezyjna otoczka na kaloryfer czy pozłacane żyrandole.

Ekskluzywny lokal zrealizowany pod klucz w grodzie Kraka

Następny nowoczesny projekt luksusowej rezydencji w Krakowie, za który odpowiadało Intellio designers, z całą pewnością można nazwać luksusowym, a jednocześnie futurystycznym. Aranżację utrzymaną w wysublimowanych kolorach szarości oraz grafitów. Całość składa się na reprezentacyjną kompozycję bogactwa kolorów. Tego rodzaju apartament jest przykładem wykonania projektu pod klucz. To specjalna, renomowana usługa studia Intellio designers z Krakowa, w której projektanci odpowiedzialni są za sam projekt wnętrza oraz przejmuje pełnienie nadzoru nad wszystkimi pracami wykonawczymi. Firma zajmował się także dostawą materiałów i koordynacją zamówień.

nowoczesne ekskluzywne apartamenty
Projekt luksusowej rezydencji w Krakowie
ubezpieczenia na życie

krakspot

Redakcja KrakSpot.pl to zespół pasjonatów, którzy każdego dnia pracują nad dostarczaniem najwyższej jakości treści dla naszych czytelników. Nasza redakcja składa się z redaktorów, którzy wnoszą unikalne umiejętności i doświadczenie, co pozwala nam tworzyć zróżnicowane i interesujące materiały.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?