Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś
Rozrywka treningu EMS

Jakie efekty dają treningu EMS (elektrostymulacji mięśniowej)?

Data publikacji 4 lipca 2022


EMS, czyli elektrostymulacja mięśni jest obecnie jednym z największych hitów w fitnessie. Zobacz, na czym polegają ćwiczenia uzupełnione o stymulację elektryczną mięśni i sprawdź, w jakich przypadkach warto zdecydować się właśnie na takie treningi!

EMS – na czym polega elektrostymulacja mięśniowa?

Angielski skrót EMS odnosi się do stymulacji mięśni z użyciem impulsów elektrycznych wytwarzanych za pomocą specjalnego rodzaju urządzenia do EMS.

Elektrostymulacja mięśniowa używana jest jako element rehabilitacji, ale obecnie również treningów sportowych, dzięki czemu zwykłe ćwiczenia mogą zapewnić o wiele lepsze efekty.

Podczas stymulacji elektrycznej mięśni do skóry podłączane są elektrody, które doprowadzają impulsy elektryczne, dzięki czemu tkanka mięśniowa pracuje intensywniej. Impulsy te docierają również do głęboko położonych mięśni, więc stymulacja jest wtedy jeszcze skuteczniejsza.

Treningi elektrostymulacji mięśniowej – gdzie są dostępne?

Z treningów EMS można obecnie skorzystać również w polskich miastach i miejscowościach. Są one prowadzone w wybranych klubach sportowych posiadających odpowiednie zaplecze, na przykład w klubach Intime Wrocław, które posiadają nowoczesny sprzęt do treningów EMS.

W klubach treningi te odbywają się jako personalne. Oznacza to, że uczestniczy w nich trener personalny, który przygotowuje dla swojego klienta odpowiedni zestaw ćwiczeń na podstawie wcześniejszych pomiarów jego ciała oraz uzgodnień co do celów treningowych.

Co wyróżnia treningi EMS?

Atutem treningów EMS w zestawieniu ze zwykłymi treningami jest przede wszystkim ich wysoka skuteczność w połączeniu z krótkim czasem pojedynczej sesji ćwiczeniowej.

Dla uzyskania wyników podobnych do spędzenia 2-3 godzin na siłowni, wystarczy tylko jeden trening EMS trwający około 20 minut!

Warto jednocześnie zaznaczyć, że treningi EMS są również bezpieczne, ponieważ generowane w ich trakcie impulsy elektryczne mają niskie napięcie i nie powodują ryzyka dla zdrowia. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że treningi te nie mogą być prowadzone u każdego, ponieważ mają one określone przeciwwskazania, między innymi w postaci chorób układu krążeniowego.

W jakim celu można prowadzić treningi EMS?

Treningi łączone z elektrostymulacją mięśniową mają tak naprawdę uniwersalne przeznaczenie i mogą one pomóc każdemu, kto chciałby skorzystać z treningu o wysokiej skuteczności, ale też nie ma czasu na to, by regularnie odwiedzać siłownię czy klub fitness.

Za pomocą treningów EMS można między innymi osiągnięć cele jak:

  • zredukowanie ilości tkanki tłuszczowej
  • poprawienie wyglądu sylwetki
  • zmniejszenie widocznego cellulitu
  • poprawa poziomu masy mięśniowej oraz siły mięśni
  • polepszenie kondycji
  • zmniejszenie bólów kręgosłupa, mięśni
  • redukcja obrzęków

Treningi te mogą być prowadzone nie tylko u osób, które mają już pewne doświadczenie, ale także u początkujących. Również sprawdzają się one w przypadku osób, które są w trakcie rehabilitacji, ponieważ nie wywołują one znacznego obciążenia na układ ruchu.

Na treningi EMS można zapisać się w klubach Intime – więcej na intime.pl.

ubezpieczenia na życie

krakspot

Redakcja KrakSpot.pl to zespół pasjonatów, którzy każdego dnia pracują nad dostarczaniem najwyższej jakości treści dla naszych czytelników. Nasza redakcja składa się z redaktorów, którzy wnoszą unikalne umiejętności i doświadczenie, co pozwala nam tworzyć zróżnicowane i interesujące materiały.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?