Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik Łyżka do koparki atlas

Łyżka do koparki atlas – poznaj wszystkie jej rodzaje

Data publikacji 21 listopada 2022

Koparki oraz koparko-ładowarki są jednymi z najbardziej wszechstronnych maszyn, jakie tylko można sobie wyobrazić. Koparki przedsiębierne służą wyłącznie do kopania i wyposażone są w łamane, ruchome ramie wyposażone w łyżkę, która może występować w wielu różnych rodzajach. Koparko-ładowarki z przodu wyposażone są w szeroką łyżkę, przez niektórych błędnie nazywaną lemieszem lub spychem. O ile wybór łyżek do ładowarek jest stosunkowo mały pod względem rodzajów, o tyle łyżki do koparek dostępne są w naprawdę wielu wersjach. Wszystkie z nich można znaleźć w ofercie naszej firmy. Jeżeli zatem interesuje cię nowa lub używana łyżka do koparki Atlas, jesteś w dobrym miejscu. Zapraszamy po garść cennych informacji.

Kiedy potrzebna jest duża łyżka, a kiedy mała?

Koparka niesamowicie usprawnia prace ziemne, pozwalając błyskawicznie tworzyć wykopy, rowy oraz równać teren. Bardzo często koparki biorą również udział przy pracach wyburzeniowych niewielkich konstrukcji. Duży zasięg ramienia zakończonego łyżką, w połączeniu z potężną mocą, daje koparkom przewagę nad koparko-ładowarkami. Najważniejszym elementem każdej koparki są oczywiście łyżki. Umiejętnie dobrana łyżka bardzo przyspiesza pracę, pozwalając uzyskać jej oczekiwany efekt. Poniżej prezentujemy najbardziej popularne rodzaje łyżek do koparek, które obejmuje oferta firmy Atlas.

  • Łyżki skarpowe — są długie, a ich przeznaczeniem jest głównie kształtowanie skarp, a także wykonywanie i pogłębianie rowów. Doświadczony operator z ich pomocą wyrówna teren lub dokładnie rozłoży na nim kruszywo;
  • Łyżki podsiębierne — są to najpopularniejsze łyżki do koparek, które można ujrzeć w każdej tego typu maszynie. Wykorzystuje się je do kopania w każdym rodzaju gruntu. Występują również w różnych szerokościach i najczęściej zakończone są zębami;
  • Łyżki chwytakowe — składają się z dwóch ruchomych elementów, które podobnie jak szczęki, zaciskają się, tworząc szczelne dno. Łyżka chwytakowa może służyć do przenoszenia sypkich materiałów, takich jak piasek lub żwir.
  • Łyżki ładowarkowe — znajdują zastosowanie podczas przeładunku lżejszych materiałów, np. śmieci, węgla, drewna itp.

Z czego wykonana jest łyżka do koparki?

Bardzo trudne warunki użytkowania łyżek do koparek sprawiają, że musi ona być wykonana z naprawdę trwałych i solidnych materiałów. Najczęściej jest to zatem stal lub gruba blacha stalowa. Kopiąc w ziemi, łyżka niejednokrotnie uderzy w duży kamień, głaz lub inny twardy element. Jej wytrzymałość musi być na tyle duża, aby nie doszło do odkształcenia łyżki lub nawet jej całkowitego zniszczenia. Oczywiście, po pewnym czasie nawet duża łyżka może się uszkodzić i jej naprawa nie będzie możliwa lub będzie nieopłacalna ekonomicznie. Co wtedy? Konieczny będzie zakup nowej łyżki, aby koparka odzyskała sprawność i mogła ponownie wrócić do pracy. Jeśli potrzebna jest Państwu kolejna duża łyżka, zachęcamy do sprawdzenia, co kryje nasza oferta. Znaleźć w niej można łyżki nowe i używane, dostępne w różnych modelach, wielkościach i cenach. Pasują one do większości koparek dostępnych na rynku, a jeżeli mają Państwo wątpliwości czy Wasza koparka będzie z nimi kompatybilna, prosimy o kontakt. Nasz dział techniczny sprawdzi to dla Państwa i udzieli stosownych informacji. W jaki sposób zostaną Państwu dostarczone zamówione łyżki? Mała lub duża łyżka może być odebrana osobiście lub zostanie wysłana firmą transportową, umieszczona na palecie i bezpiecznie do niej przymocowana i zabezpieczona na cały czas podróży.

ubezpieczenia na życie

krakspot

Redakcja KrakSpot.pl to zespół pasjonatów, którzy każdego dnia pracują nad dostarczaniem najwyższej jakości treści dla naszych czytelników. Nasza redakcja składa się z redaktorów, którzy wnoszą unikalne umiejętności i doświadczenie, co pozwala nam tworzyć zróżnicowane i interesujące materiały.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?