Praca w Krakowie, czyli największe krakowskie firmy

Kultura, sztuka, historia, turystyka… Oczywiście, że wszystko to kojarzy się z Krakowem. Ale co poza tym? Mniej znaną twarzą miasta jest biznes. Jak więc wygląda praca w Krakowie?

Praca w Krakowie – czyli jedne z największych firm w Polsce

W rankingu 100 największych firm w Polsce, 4 pochodziły z Krakowa. Lista została stworzona w oparciu o generację zysków, jak i wycenę przedsiębiorstwa. Zestawienie pochodzi z listopadowego wydania Forbsa z zeszłego roku.

Najwyżej, na 17 miejscu znajduje się Telefonika Kable. Firma zajmuje się produkcją okablowania, głównie na eksport. Założona została w 1992 roku. Posiada 7 zakładów produkcyjnych, w tym 3 za granicą. Jej spółki handlowe sięgają nawet za ocean, do Stanów Zjednoczonych, jak i również do Wielkiej Brytanii, Dubaju czy naszych sąsiadów. Gruba Telefonika Kable jest największym producentem kabli w Europie Środkowo – Wschodniej, a jej produkty eksportowane są do 80 krajów na 6 kontynentach.

41 miejsce zajmuje Comarch, firma pod kierownictwem profesora Janusza Filipiaka. W 1993 roku założył on biznes informatyczny ze swoimi 12 studentami, który obecnie jest jednym z największych w Polsce. Spółka zatrudnia aż 5500 osób. Firma skupia się na systemach i oprogramowaniach.  Firma działa już w ponad 80 krajach oraz jest właścicielem MKS Cracovia SSA. Jest również sponsorem klubów sportowych oraz wydarzeń kulturalnych.

Praca w Krakowie

Vistula Group plasuje się na 82 miejscu. Jest to czołowy producent odzieży i akcesoriów. W jej skład wchodzą 4 zakłady produkcyjne. Głownie znana jest z szycia klasycznych, męskich garniturów i koszul. W 2008 roku połączyła się ze spółką W.KRUK S.A..

Ostatnią krakowską firmą w zestawieniu jest Selvita zajmująca 90 miejsce. Jest to przedsiębiorstwo biotechnologiczne, jedna z największych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej. Swoje badania skupia na obszarze chorób onkologicznych poszukując nowatorskich metod. Działa również na zlecenia firm farmaceutycznych wykonując badania w różnym obszarze. W swoich działaniach współpracuje z różnymi czołowymi, zagranicznymi firmami.

Z pewnością nie wiedziałeś o wszystkich wymienionych firmach, a już na pewno, że wywodzą się z Krakowa. To tylko czołowi producenci i przedsiębiorstwa. W Krakowie pracy w najróżniejszych firmach jest naprawdę dużo, a rekrutacja wszędzie jest otwarta. A może i Ty po przeczytaniu tego wpisu odważysz się spróbować wstąpić do liderów branży? Praca w Krakowie czeka na Ciebie – wiec nie zwlekaj i zainteresuj się wynajmem mieszkania w Krakowie.

 

krakspot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.