Bezpieczny import z Chin

Importowanie towarów z Chin jest powszechne zarówno wśród małych i dużych przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Często jednak importerzy napotykają różnego rodzaju trudności – problemy z dostawcą, zmiana warunków zlecenia, opóźnienia dostawy czy otrzymanie produktów niezgodnego z opisem. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług pośrednika, który zapewni profesjonalny i bezpieczny import z Chin.

Dostawca z Chin

W procesie importu z Chin niezwykle ważne jest zweryfikowanie dostawcy. Firma, od której zamierzamy kupić towary, powinna oferować jedynie najwyższej jakości produkty spełniające nasze oczekiwania. Jeżeli nie mamy czasu lub możliwości samodzielnego sprawdzenia producenta, warto zlecić to zadanie doświadczonemu pośrednikowi. Zweryfikuje on, czy dostawca prowadzi legalną, zarejestrowaną działalność i czy jego towary są zgodne z opisem. Ponadto będzie prowadzić wszelkie kwestie formalne związane z bezpiecznym importem z Chin – podpisanie umowy, sprawdzenie certyfikatów produktów czy kontakt z dostawcą przez cały czas trwania zlecenia.

Załadunek towaru i wysyłka do Polski

Importowanie z Chin jest procesem złożonym z wielu etapów. Po zakupie i odebraniu produktów od dostawcy, konieczny jest odpowiedni załadunek towaru oraz przejście odprawy celnej. W tym momencie, w zależności od rodzaju przedmiotów i wielkości zlecenia, uiszczane są ewentualne opłaty, a przesyłka może być przepakowana, oznaczona lub od nowa zapakowana w kontener. Kolejnym etapem jest transport do Polski za pośrednictwem wybranego przewoźnika – drogą morską, lotniczą, koleją lub ciężarówką. Jeżeli zależny nam na bezpiecznym przebiegu całego procesu, najlepszą opcją będzie pośrednik importu z Chin, który zadba o prawidłową realizację poszczególnym etapów transportu. Niejednokrotnie takie rozwiązanie jest nie tylko mniej ryzykowne, ale także pozwala zaoszczędzić na towarze i dostawie, gdyż chińscy producenci lepiej traktują pośredników niż klientów prywatnych czy przedsiębiorców.

Jaki jest czas realizacji zamówienia z Chin?

Na czas realizacji zamówienia wpływa wiele czynników – rodzaj transportu, typ sprowadzanych towarów i ich dostępność oraz stopień skomplikowania produktów. Dlatego warto pytać dostawcę o szczegóły i przewidywany termin dostawy, gdyż niektóre przedmioty mogą dojść do Polski nawet po kilkunastu dniach, a inne (głównie zaawansowane technologicznie maszyny) dopiero po roku.

Na czas realizacji bezpiecznego importu z Chin wpływa także rodzaj przewoźnika. Najszybszym typem transportu jest droga lotnicza – dostarczenie towaru samolotem może zająć niecały tydzień. Jednakże w przypadku dużej ilości ciężkich produktów, a także przedmiotów uznawanych za niebezpieczne, tego rodzaju transport nie jest możliwy. Alternatywą jest importowanie drogą morską, w dużych, odpowiednio zabezpieczonych kontenerach. Przewóz towarów statkiem najczęściej trwa od czterech do sześciu tygodni i jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów transportu. Inną opcją jest załadunek towarów do pociągu z Chin – czas dostawy wynosi wtedy jedynie kilkanaście dni.

Sprzedaż w Polsce

Warto pamiętać, że bezpieczny import z Chin nie polega tylko na zakupie towarów od dostawcy i prawidłowym przebiegu załadunku i wysyłki. Importerzy kupują i sprowadzają produkty, aby następnie móc sprzedać je z zyskiem w Polsce. Dlatego tak ważna jest gwarancja jakości towarów i jednoczesne zaoszczędzenie na poszczególnych etapach transportowania. W tych kwestiach nieodzowna będzie pomoc doświadczonego pośrednika, który w razie potrzeby skontaktuje się z dostawcą i rozwiąże ewentualne problemy.

krakspot