Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś
Rozrywka Ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Data publikacji 27 czerwca 2018


Stolica małopolski, serce kulturalnego życia, zabytkowe miasto – Kraków nosi wiele nazw. To magiczne miejsce ma w sobie wiele do odkrycia. Gdzie udać się będąc w Krakowie? Oto ciekawe miejsca w Krakowie warte uwagi.

Zabytki

Będąc w Krakowie przede wszystkim odwiedź najznamienitsze zabytki. Nie można pominąć takich miejsc jak Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami, czy piękne kościoły i kamienice na Kazimierzu. Atutem Krakowa jest nagromadzenie knajp i kawiarni w pobliżu wszystkich tych zabytków. Gdy odwiedzisz już historyczne miejsca i zwiedzisz muzea możesz ukoić się dobrą kawą lub zjeść pyszny obiad. Kraków ma coś dla każdego turysty, czy mieszkańca.

Ciekawe miejsca w Krakowie - Smok

Restauracje

Jeśli mowa o restauracjach i kawiarniach warto wiedzieć, gdzie udać się by dobrze zjeść bądź się napić. Jak już pisaliśmy: Kraków ma coś dla każdego. Przedziały cenowe są naprawdę szerokie. Jeśli chcesz tanio napić się piwa i zjeść małe co nieco udaj się na ulice Stolarską do Ambasady Śledzia, bądź do którejś z BaniaLuk. Na duży apetyt mamy pyszne, mięsne burgery na Mikołajskiej w Moa Burger. Dla osób na diecie, bądź z mniejszym głodem polecamy Magia Cafe, z pysznymi kanapkami, tortillami i tostami. Najlepsza pizza w Pizzatopia! Ta sieć podbija serca Krakowian. Naprzeciwko, na Szewskiej zjesz coś słodkiego w Nakielnym. Ich ciasta to prawdziwe dzieła sztuki. Jak widać Kraków posiada szeroką ofertę gastronomiczną, a to tylko miejsca z jego samego serca! Co jeszcze kultowego ma w sobie?

Zmierzając trochę dalej od Starego Miasta, na Kazimierz, znajdziemy się na Placu Nowym. Na jego środku stoi kultowy okrąglak. Co w nim dostaniemy? Najlepsze zapiekanki w mieście! Jeśli gustujesz w fastfoodowym, lecz dobrze zrobionym jedzeniu nie oddalaj się z Kazimierza. Znajdziesz na nim kilka placów z foodtruckami. Przekrój kuchni świata oraz rzemieślnicze piwo na pewno podbije Twoje serce.

Inne ciekawe miejsca w Krakowie

Nie samym jedzeniem człowiek żyje! Kraków to również miejsce, gdzie możesz spędzić aktywnie czas. Wielu mieszkańców korzysta z Bulwarów Wiślanych, czy też Błoni jako miejsca to rekreacji – biegając bądź jeżdżąc na rowerze. Popularnością cieszą się również parki trampolin oraz krakowski park wodny. Taka forma spędzania wolnego czasu jest świetna dla zdrowia ciała.

Dla zdrowia naszej duszy Kraków przygotował swoje najlepsze kulturalne miejsca, takie jak teatry, opera oraz galerie sztuki. Dla każdego wielbiciela muzyki, co wieczór w wielu kawiarniach i klubach odbywają się koncerty mniej lub bardziej znanych zespołów. Największe z nich w halach widowiskowych, takich jak Centrum Kongresowe ICE i przestronna Tauron Arena. Warto śledzić informacje w Internecie na temat najbliższych koncertów i wydarzeń.

Kraków to miejsce o wielu twarzach. Skrywa w sobie wiele miejsc, które wciąż są odkrywane na nowo, przez nowe osoby, lub powracające po raz kolejny. Łączy w sobie niesamowitą, długoletnią historię razem z powiewem świeżości z nowo otwieranych punktów. Różnorodność zachwyca, sprawia, iż każdy znajduje tu swoje miejsca, swoje ciekawe miejsca w Krakowie.

ubezpieczenia na życie

krakspot

Redakcja KrakSpot.pl to zespół pasjonatów, którzy każdego dnia pracują nad dostarczaniem najwyższej jakości treści dla naszych czytelników. Nasza redakcja składa się z redaktorów, którzy wnoszą unikalne umiejętności i doświadczenie, co pozwala nam tworzyć zróżnicowane i interesujące materiały.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?