Dieta pudełkowa dla dwóch osób – czy warto?

Dieta pudełkowa cały czas zyskuje na popularności. Różnorodne menu, zdrowe składniki i coraz większa dostępność sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na dietę pudełkową. Jednak czy mogą korzystać z niej dwie osoby?

Dieta pudełkowa dla dwóch i jej zalety

Dieta pudełkowa dla dwóch osób ma te same zalety jak ta przygotowana dla jednej osoby. Klient oszczędza przede wszystkim czas, który musiałby poświęcić na robienie zakupów i przygotowywanie posiłków. Poza tym posiłki są właściwie zbilansowane a jadłospis układa zawodowy, współpracujący z daną firmą cateringową dietetyk. Stosowną dietę można dobrać pod własne potrzeby i dokonywać w niej korekt po konsultacji z dietetykiem. Firmy cateringowe oferują od kilku do nawet kilkunastu diet. Znajdziemy więc dietę rozpisywaną pod odchudzanie, dietę z wykluczeniem danych rodzajów mięs, wegetariańską i inne. Potrawy, które dowożone są przez firmy cateringowe są smaczne. W diecie dla dwojga są brane pod uwagę preferencje smakowe każdej z osób z osobna, i według nich opracowywane jest menu. Oczywiście najlepiej by było gdyby gusta w parze były se sobą zbieżne, jednak firmy oferujące dietę pudełkową są na tyle elastyczne, że różnice w tej materii nie są problemem.

Dieta pudełkowa dla dwojga – trudności

O ile różnice jeśli chodzi o preferencje smaku nie muszą nastręczać problemów, to para, która chce podjąć dietę pudełkową może napotkać na pewne trudności. Przede wszystkim dotyczyć mogą one celów dla jakich dietę się podejmuje. Jeśli jedna osoba chce mocno schudnąć, a druga tylko utrzymać wagę już mogą zachodzić niezgodności. Kaloryczność posiłków jest ściśle określona a kluczem do sukcesu jest konsekwencja. Osoba odchudzająca się będzie musiała pogodzić się z tym, że jej partner/ka będzie jeść więcej od niej. Jeszcze większych problemów można się spodziewać gdy jedna osoba pragnie zrzucić wagę, natomiast druga chce na wadze zyskać. Tu różnice w kaloryczności posiłków mogą iść nawet w tysiące. Weganie niestety będą mieli problem z podjęciem diety pudełkowej opracowanej z myślą nabrania czystej masy mięśniowej. Być może będzie trzeba w takim wypadku zwrócić się ku wegetarianizmowi, lub uzupełniać dietę samodzielnie. Fleksitarianie jednak powinni znaleźć dla siebie odpowiednie jadłospisy.

Dieta pudełkowa a oferta firm cateringowych

Przy zupełnie odmiennych celach żywieniowych ścisłe przestrzeganie diety może być problematyczne. Niemniej firmy cateringowe oferujące dietę pudełkową dla dwojga wychodzą naprzeciw również takim wyzwaniom i opracowują menu pod różne cele, nawet te zupełnie od siebie odmienne. Oczywiście jeśli para chce razem schudnąć, lub nabrać masy mięśniowej czy tylko utrzymać zdrową sylwetkę i zdrowo się odżywiać, jest to sytuacja wprost idealna do skorzystania z diety pudełkowej. Gorzej gdy partnerzy mają zupełnie inną dietę pod względem składników i różne cele.  Poza tym oferta diet pudełkowych cały czas się powiększa, śledzone są trendy żywieniowe na świecie, a więc odpowiednie menu każdy w końcu dla siebie znajdzie, pozostaje to tylko kwestią czasu. Cena też może stanowić pewną trudność. Dieta pudełkowa nie zawsze należy do najtańszych usług (a często wręcz nie powinna), dlatego koszta dwóch jadłospisów może dość mocno obciążyć domowy budżet. Jeśli jednak w parze obie osoby pracują, mogą odpowiednio zaplanować wydatki i choćby spróbować diety dla dwojga przez jakiś czas aby się przekonać czy ona działa.

Dieta pudełkowa dla dwóch osób – wnioski

Dieta pudełkowa np. z https://bedietcatering.pl/krakow/ dla dwojga może przy zbieżnych celach być bardzo efektywna. Nawet jeśli cele te nie zawsze się pokrywają, dieta pudełkowa zdejmuje z pary stres i frustrację związaną z zakupami i przygotowywaniem posiłków. Na pewno wprowadza ona dyscyplinę. Nie ma mowy o podjadaniu z pudełek. Jeśli się zacznie podjadać, jest to świadomy wybór i tylko od osób podejmujących dietę zależny. Osoby chcące schudnąć lub nabrać masy muszą trenować fizycznie a dieta pudełkowa wprowadza rytm dnia i daje więcej wolnego czasu, który można poświęcić na ćwiczenia. Podsumowując, choć jeszcze nie wszyscy mogą w pełni cieszyć się dietą pudełkową, to dla ćwiczącej pary mimo nawet rozbieżnych celów jeśli chodzi o sylwetkę, jest ona dobrą propozycją.

krakspot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *