Nadszedł nowy rok – czas najwyższy rozejrzeć się za magazynem!

Mówi się, że życie przedsiębiorcy nie jest lekkie, a prowadzenie własnego biznesu wymaga ogromnych pokładów cierpliwości, zaangażowania i determinacji. Jest w tym sporo prawdy, nie da się ukryć, jednakże chwile, w których widzimy progres, jakiego dokonała nasza firma wynagradzają aż nadto cały włożony trud. Progres nie bierze się jednak znikąd, jest on efektem dobrych decyzji, takich decyzji, jak chociażby wynajęcie własnego magazynu. Magazyn w Krakowie, czy może Warszawie? Bez względu na to, gdzie prowadzisz biznes, warto pomyśleć o tym wcześniej. Zapraszam do lektury!

Rok 2020 złotą erą e-commerce

Jedną z pierwszych rzeczy, która należy sprawdzić przed założeniem własnej działalności jest analiza tego, czy jest w ogóle popyt na oferowane przez nią produkty. W ostatnich latach cyfryzacja mocno wpłynęła na to jak zakładamy i prowadzimy interesy, wprowadzając nas w złotą erę sklepów internetowych. Już teraz z roku na rok powstaje kilkanaście tysięcy nowych sklepów internetowych i większość z nich, bez względu na branżę łączy jedna wspólna cecha. Jaka? To magazyn!

Na swoim czy w outsourcingu?

Jednym z największych dylematów, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć, gdy już zdecydujesz się na magazyn będzie wybór formy magazynowania. Z jednej strony rozsądne wydaje się zbudowanie własnej powierzchni magazynowej, z drugiej strony rynek kusi atrakcyjnymi ofertami proponującymi takie obiekty jak magazyn w Krakowie na wynajem i praktycznie każdym innym większym, bądź mniejszym mieście w Polsce. Jak się okazuje, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na outsourcing, czyli wynajęcie magazynu dla własnej firmy. Nie da się ukryć, że jest to znacznie wygodniejsza opcja, która eliminuje cały proces budowy i legalizowania miejsca magazynowego, oferując natychmiastowy dostęp do powierzchni, dostosowanej do nawet najbardziej wymagających potrzeb. Co ciekawe nierzadko wynajęcie magazynu nawet w perspektywie długofalowej wypada znacznie taniej niż budowa własnego obiektu, zapewniając przy tym pełen dostęp do optymalnej przestrzeni wyposażonej w odpowiedni sprzęt, infrastrukturę transportową i system zarządzania. Co ważne, w przeciwieństwie do budowanego od podstaw magazynu firmowego, ten wynajęty możemy bardzo wygodnie wymienić na większy lub taki w zupełnie innej lokalizacji. Siedziba firmy opuszcza stolicę? Nic straconego, wystarczy, że przygotujesz odpowiedni transport i wynajmiesz magazyn w Krakowie. Dobrze zaplanowana migracja pozwoli Ci szybko i skutecznie przenieść towar do dowolnej lokalizacji, bez obawy o wybudowaną nieruchomość.

krakspot