Regeneracja wtryskiwaczy w Krakowie

Regeneracja wtryskiwaczy pozwala zaoszczędzić wiele gotówki, ale niestety nie każdy kierowca może skorzystać z jej dobrodziejstwa. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo w jakich przypadkach można wtryskiwacze poddać regeneracji.

Najpopularniejsze objawy

Zużyte i uszkodzone wtryskiwacze bardzo szybko dają o sobie znać, dlatego też nawet mało doświadczony kierowca zauważy niepokojące sygnały. Podstawowym objawem jest znaczny spadek osiągów oraz mniejsze lub większe kłopoty z osiągnięciem dużych obrotów silnika. Zaniepokoić powinny również kłopoty z rozruchem oraz dymienie spod maski. Jeżeli zauważymy podwyższone zużycie paliwa, to wyraźny sygnał, że niezbędna jest wymiana albo regeneracja wtryskiwaczy. Uszkodzony wtrysk może zostać również zasygnalizowany zapaleniem się specjalnej kontrolki „check engine”. Doświadczony kierowca, może poznać awarię wtryskiwaczy po metalicznym odgłosie, który pojawia się podczas pracy jednostki napędowej. Wadliwe wtryski generują również dużą ilość czarnego dymu w spalinach. Regeneracja wtrysków niezbędna jest również wtedy, który paliwo przenika bezpośrednio do oleju silnikowego. 

Czy regeneracja wtrysków jest opłacalna?

Nowy wtryskiwacz może kosztować nawet ponad 1000zł, ale pamiętać należy o tym, że bardzo często trzeba wymieniać wiele innych podzespołów. Wymiana 4 wtrysków to wydatek rzędu około 4000zł. Na większy wydatek muszą liczyć osoby, które posiadają auto z silnikiem sześciocylindrowym. W takiej sytuacji tym bardziej warto poważnie zastanowić się nad regeneracją wtrysków. Co prawda regeneracja wtryskiwaczy Kraków i tak będzie kosztowna, ale będzie można sporo zaoszczędzić. 

Chemiczne czyszczenie – czy warto?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się chemiczna regeneracja pompowtryskiwaczy. Dzięki chemicznemu czyszczeniu nie ma potrzeby demontażu wtryskiwaczy z silnika. Pompa podłączona jest do akumulatora samochodu, a przewody do odpowiednich przelewów. Pompa pracuje przez około 30 minut, w trakcie których czyszczone są poszczególne elementy. Doświadczony mechanik podczas całego procesu dokładnie monitoruje efekty czyszczenia na specjalnym komputerze diagnostyczny. Specjaliści zalecają, aby czyszczenie wykonywać regularnie i profilaktycznie. Doświadczony warsztat warto odwiedzać co około 60 000km. Niestety przy mocno zaniedbanym aucie, nawet najlepsze jakościowo środki chemiczne nic nie pomogą. Nie można zapominać również i o tym, że żywotność wtryskiwaczy można znacząco wydłużyć korzystając z wysokiej jakości paliwa.

krakspot