Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik wymiana walut przez internet

Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?

Data publikacji 6 listopada 2018


Podróżowanie poza granicami kraju związane jest z koniecznością wymiany waluty. To z kolei wymaga udania się do kantoru, co niestety wiąże się z pewnymi niedogodnościami i często również ze staniem w kolejce. Chodzenie z niemałą ilością gotówki przy sobie zwiększa ryzyko jej utraty. Nie brakuje bowiem osób, które bardzo chętnie przywłaszczyłyby sobie nasze oszczędności, szczególnie będąc za granicą. Na szczęście do dyspozycji mamy również alternatywę dla kantorów stacjonarnych, a mianowicie kantory online. Nie dość, że cała transakcja przebiega szybciej i jest dobrze chroniona, to jeszcze można liczyć na mniejsze lub większe oszczędności. Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?

Kantor internetowy – czy rzeczywiście opłaca się wymieniać pieniądze online?

Niezależnie od tego czy chodzi o wyjazd służbowy za granicę czy też o urlop wakacyjny w obcym kraju, koniecznością jest wymienienie waluty na tą, która obwiązuje w miejscu, do którego się wybieramy. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze było udawanie się do stacjonarnego kantoru. Obecne wcale nie trzeba marnować swojego cennego czasu na bieganie od jednego kantoru do drugiego i ryzykować utratą gotówki, gdyż do dyspozycji mamy kantory internetowe. Dzięki nim możliwe jest dowolne wymienienie waluty i to bez konieczności wychodzenia z domu. Jest to banalnie proste, szybkie, bezpieczne i wygodne. Co więcej, kantory online mogą zazwyczaj pochwalić się korzystniejszą ofertą niż te stacjonarne. Można więc mówić nie tylko o oszczędności swojego cennego czasu, ale także pieniędzy.

Jak wymienić walutę przez internet?

Wystarczy zarejestrować się w serwisie kantoru internetowego takiego jak np. Rkantor.com. Jest to według rankingu Forbes’a najszybszy kantor internetowy na rynku. W celu rejestracji potrzebne będą jedynie nasze dane osobowe. Po zarejestrowaniu się, niemal od razu można wymieniać walutę. Środki na rachunku walutowym zwykle są dostępne w przeciągu maksymalnie 5 minut. Dzieje się tak ponieważ Rkantor.com współpracuje z wieloma bankami gdzie posiada otwarte rachunki, a przelewy użytkowników traktowane są jako przelewy wewnętrzne. Niezaprzeczalną zaletą takiego kantoru internetowego jest to, że można porównywać kurs funta, euro, dolara czy innych walut w różnych miejscach i to bez wychodzenia z domu, o dowolnej porze dnia. Na korzyść kantoru online przemawia również to, że można liczyć na niższe kursy walut niż w tradycyjnych placówkach w dużych miastach takich jak kantory Kraków czy Warszawa. Korzystanie z e-kantorów pozwala mieć większą kontrolę nad swoimi finansami. Bezproblemowo można bowiem sprawdzić swoje poprzednie transakcje i ich historię. Co więcej, w wielu przypadkach można negocjować, a więc uzyskać jeszcze większe oszczędności. Coraz więcej kantorów internetowych oferuje swoim stałym klientom przeróżne programy lojalnościowe i zniżki w celu docenienia ich lojalności. Warto zatem korzystać z nich regularnie. Oczywiście należy stawiać wyłącznie na usługi sprawdzonych firm, które zapewniają maksimum bezpieczeństwa.

ubezpieczenia na życie

krakspot

Redakcja KrakSpot.pl to zespół pasjonatów, którzy każdego dnia pracują nad dostarczaniem najwyższej jakości treści dla naszych czytelników. Nasza redakcja składa się z redaktorów, którzy wnoszą unikalne umiejętności i doświadczenie, co pozwala nam tworzyć zróżnicowane i interesujące materiały.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?