Dodatek do mieszkania wynajmowanego w Holandii – jak z niego skorzystać?

Koszt wynajmu mieszkania to ogromne obciążenie finansowe dla osób, które postanawiają spróbować nowej drogi życiowej za granicami Polski. Nawet mieszkają w kraju, ciężko czasem opłacić samodzielnie mieszkanie, które potrafi kosztować równowartość minimalnej krajowej pensji. Co ciekawe, dodatek do mieszkania wynajmowanego w Holandii (o którym dowiedzieć się możesz na stronie https://www.euro-punkt.pl/huurtoeslag,2,2,10143) jest możliwy – czego niestety nie możemy powiedzieć o Polsce. Jak zatem poprawić standard swojego życia i wykorzystać potencjał dostępnych możliwości? Uwierz nam, że to wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Skorzystaj z naszego wsparcia i poznaj szczegóły.

Zasady przyznawania dodatku

Od 2020 roku zasady uległy drobnym zmianom. Otóż progi dochodowe zostają anulowane, co w pewnym sensie zmienia większość kwestii osób wyjeżdżających do pracy. Kwota  dofinansowania mieszkania zależna jest zatem przy obecnych przepisach od następujących  czynników:

  • Wysokość czynszu (max. czynsz 737,14 EUR w sytuacji osób powyżej 23-ego roku życia i 432,51 EUR w przypadku osób pomiędzy 18-23 rokiem życia);
  • wiek starającego się o dofinansowanie;
  • liczba członków rodziny.

Czego potrzebujesz, by złożyć wniosek o dodatek do mieszkania wynajmowanego w Holandii? Oczywiście do podstawowych dokumentów zaliczamy między innymi:

  • kontrakt na mieszkanie,
  • BSN/ SoFi numery osób składających wniosek,
  • holenderski numer konta,
  • ostatni salaris do określenia właściwych dochodów,
  • DigiD kody wszystkich osób zameldowanych w mieszkaniu.

Warto przypomnieć, że wszystko w dużej mierze zależy także od wysokości zarobków. Nie mogą one przekraczać od 22-30 tys. EUR rocznie – w zależności od ilości domowników. Osoby ubiegające się o dodatek nie mogą również posiadać inwestycji i oszczędności na określonym poziomie.

Czy obcokrajowcy mogą ubiegać się o dodatek?

Oczywiście, że tak. Na dodatek do mieszkania wynajmowanego w Holandii może liczyć każda osoba, która na stałe mieszka w Holandii i pracuje zgodnie z założeniami prawnymi w sposób legalny.  Wszyscy obcokrajowcy mieszkający legalnie w Holandii mają prawo do dodatku tak długo, jak spełniają warunki wymagane do jego otrzymania. Niestety zazwyczaj nie dotyczy to studentów zagranicznych – domy studenckie i akademickie nie są zaliczane jako osobne, samowystarczalne miejsca zamieszkania.

Wiesz już, jak otrzymać dodatek do mieszkania wynajmowanego w Holandii? Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc i dzięki temu poprawić standard swojego życia. Wsparcie finansowe od kraju naprawdę udostępnia wspaniałe możliwości rozwoju. Przekonaj się o tym już dziś. Im zaczniesz szybciej działać, tym szybciej zobaczysz rezultaty. W razie wątpliwości skorzystaj ze wsparcia specjalistów.

krakspot