Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Dodatek do mieszkania wynajmowanego w Holandii – jak z niego skorzystać?

Data publikacji 23 listopada 2020

Koszt wynajmu mieszkania to ogromne obciążenie finansowe dla osób, które postanawiają spróbować nowej drogi życiowej za granicami Polski. Nawet mieszkają w kraju, ciężko czasem opłacić samodzielnie mieszkanie, które potrafi kosztować równowartość minimalnej krajowej pensji. Co ciekawe, dodatek do mieszkania wynajmowanego w Holandii (o którym dowiedzieć się możesz na stronie https://www.euro-punkt.pl/huurtoeslag,2,2,10143) jest możliwy – czego niestety nie możemy powiedzieć o Polsce. Jak zatem poprawić standard swojego życia i wykorzystać potencjał dostępnych możliwości? Uwierz nam, że to wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Skorzystaj z naszego wsparcia i poznaj szczegóły.

Zasady przyznawania dodatku

Od 2020 roku zasady uległy drobnym zmianom. Otóż progi dochodowe zostają anulowane, co w pewnym sensie zmienia większość kwestii osób wyjeżdżających do pracy. Kwota  dofinansowania mieszkania zależna jest zatem przy obecnych przepisach od następujących  czynników:

  • Wysokość czynszu (max. czynsz 737,14 EUR w sytuacji osób powyżej 23-ego roku życia i 432,51 EUR w przypadku osób pomiędzy 18-23 rokiem życia);
  • wiek starającego się o dofinansowanie;
  • liczba członków rodziny.

Czego potrzebujesz, by złożyć wniosek o dodatek do mieszkania wynajmowanego w Holandii? Oczywiście do podstawowych dokumentów zaliczamy między innymi:

  • kontrakt na mieszkanie,
  • BSN/ SoFi numery osób składających wniosek,
  • holenderski numer konta,
  • ostatni salaris do określenia właściwych dochodów,
  • DigiD kody wszystkich osób zameldowanych w mieszkaniu.

Warto przypomnieć, że wszystko w dużej mierze zależy także od wysokości zarobków. Nie mogą one przekraczać od 22-30 tys. EUR rocznie – w zależności od ilości domowników. Osoby ubiegające się o dodatek nie mogą również posiadać inwestycji i oszczędności na określonym poziomie.

Czy obcokrajowcy mogą ubiegać się o dodatek?

Oczywiście, że tak. Na dodatek do mieszkania wynajmowanego w Holandii może liczyć każda osoba, która na stałe mieszka w Holandii i pracuje zgodnie z założeniami prawnymi w sposób legalny.  Wszyscy obcokrajowcy mieszkający legalnie w Holandii mają prawo do dodatku tak długo, jak spełniają warunki wymagane do jego otrzymania. Niestety zazwyczaj nie dotyczy to studentów zagranicznych – domy studenckie i akademickie nie są zaliczane jako osobne, samowystarczalne miejsca zamieszkania.

Wiesz już, jak otrzymać dodatek do mieszkania wynajmowanego w Holandii? Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc i dzięki temu poprawić standard swojego życia. Wsparcie finansowe od kraju naprawdę udostępnia wspaniałe możliwości rozwoju. Przekonaj się o tym już dziś. Im zaczniesz szybciej działać, tym szybciej zobaczysz rezultaty. W razie wątpliwości skorzystaj ze wsparcia specjalistów.

ubezpieczenia na życie

krakspot

Redakcja KrakSpot.pl to zespół pasjonatów, którzy każdego dnia pracują nad dostarczaniem najwyższej jakości treści dla naszych czytelników. Nasza redakcja składa się z redaktorów, którzy wnoszą unikalne umiejętności i doświadczenie, co pozwala nam tworzyć zróżnicowane i interesujące materiały.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?