Co warto zobaczyć w Małopolsce? Interesujące propozycje!

Małopolska to województwo na południu kraju, niezbyt dużych rozmiarów, ale dość liczne w mieszkańców. Co więcej, liczne również w ciekawe miejsca. Zatem – co warto zobaczyć w Małopolsce?

Małopolska to piękne krajobrazy przyrodnicze, ośrodek kultury i sztuki, ale również miejsce rozrywki i zabawy. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiedzić zabytkowe kościoły i zamki, oglądnąć interesujące wystawy w muzeach i galeriach, czy aktywnie spędzić czas – wszystko znajdziesz w województwie małopolskim!

Kraków – miasto królów!

Swoją podróż zacznij od serca, czyli od Krakowa. Miasto to jest najchętniej odwiedzane ze wszystkich w Polsce, cały czas oscyluje wysoko wśród różnych rankingów na całym świecie. Czy trzeba specjalnie namawiać do zobaczenia tego wyjątkowego miejsca? Zlepek historii, nowoczesności i kultury, znajdziesz tu strawę dla duszy, jak i ciała. W Krakowie znajdziesz atrakcje na cały dzień. Po zwiedzaniu ważnych zabytków jak Wawel, czy Sukiennice, przejdziesz do spaceru po Plantach, Bulwarach Wiślanych oraz po uliczkach Rynku Głównego. Dalej, na Starym Mieście zaspokoisz swój głód w jednej z klimatycznych restauracji, żeby powrócić do zwiedzania, tym razem jednego z wielu ciekawych muzeów. Wieczorem, na zakończenie dnia, możesz wybrać któryś z pubów z muzyką na żywo lub zdecydować się na nocne szaleństwo w klubie w piwnicach rynku. Dzień pełen atrakcji zapewniony! A atrakcji starczy na wiele dni pobyt.

Wieliczka i Bochnia oraz ich słynne solne kopalnie

Wyjeżdżając z Krakowa udajmy się oczywiście do Wieliczki! Słynna Kopalnia Soli zapewni nie tylko zdrowotne korzyści, ale również wiele atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych, jak i starszych. Cały dzień zwiedzania dostarczy masę wrażeń i ciekawych informacji. W miejscu tym również zjemy pyszny obiad i zrelaksujemy się w solnej grocie. Kopalnię można zwiedzać również w mniej znanej formie – trasami górniczymi. Emocje gwarantowane!co warto zobaczyć w Małopolsce

Jeśli będzie Ci mało podziemnych przygód, udaj się po drodze do Bochni. Tamtejsza Kopalnia Soli przygotowała aż trzy trasy o różnym charakterze! Przyrodnicza, historyczna oraz multimedialna – która jest dla Ciebie najbardziej interesująca? W tym obiekcie masz możliwość nawet spędzić noc ciesząc się zdrowotnymi cechami miejsca.

Jeśli potrzebujesz więcej pomysłów, jak zaplanować rodzinny wyjazd w województwie małopolskim, sprawdź artykuł: Gdzie na weekend w małopolsce ?

Krynica Zdrój – raj spa

Polubiłeś dbanie o zdrowie? Małopolska zaprasza do Krynicy Zdrój! Znajdziesz tu i małe, tanie pensjonaty, jak i luksusowe SPA. Każdy znajdzie coś dla siebie. To uzdrowisko ma wiele miejsc do odkrycia. Warto znaleźć czas na spacery i zwiedzanie okolicznych miejsc.

Dla osób spragnionych ucieczki od miejskiego gwaru polecamy wycieczkę o Lanckorony. Ta urokliwa mieścina z piękną architekturą drewnianą okalającą rynek to idealne miejsce na odpoczynek i romantyczne spacery.

Zakopane – czyli co warto zobaczyć w Małopolsce?

Niekwestionowanym zimowym miejsce, w które należy się udać jest oczywiście Zakopane! Stolica polskich gór oraz zimowych sportów. Liczne stoki, lodowiska oraz piękny zimowy krajobraz gór. Obowiązkowo trzeba wyjechać na Gubałówkę oraz przejść się tłocznymi Krupówkami. Pomimo kojarzenia głównie z wyjazdami zimowymi, Zakopane zachwyca również wiosną i latem! Wtedy to można podziwiać przepastne zielone łąki i wzgórza. W okolicy znajdziemy również termy, które są czynne o każdej porze roku.

co warto zobaczyć w Małopolsce

To tylko kilka przykładów miejsc wartych zobaczenia w Małopolsce. Na trasie można poznać nieznane zakątki, w których również odnajdziemy ciekawe zabytki, miejsca i krajobrazy. Małopolska czeka na odkrycie! Sprawdź wskazane miasta, oraz ich atrakcje i podziel się z nami co warto zobaczyć w Małopolsce poza powyższymi przykładami!

krakspot