Jak wyglądają loty do Barcelony?

Od wielu lat rośnie liczba bezpośrednich połączeń lotniczych między miastami Polski a Barceloną. Mimo tego że bilety do stolicy Katalonii cieszą się niesłabnącą popularnością, to śmiało można poszukać atrakcyjnych cen związanych z przelotem. Warto dowiedzieć się więcej o lotach do Barcelony.

Loty do Barcelony – jak wyglądają?

W trakcie wybierania lotów należy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim nie zawsze bilet w niskiej cenie będzie dla nas najkorzystniejszą opcją, bowiem nierzadko okazuje się, że płacąc więcej pieniędzy za przelot można zaoszczędzić na dojeździe na lotnisko. Ponadto można mieć o wiele więcej czasu na miejscu. Dodatkowo da się uniknąć kolejnych opłat za rezerwację miejsca czy bagaż. Warto jednak zastanowić się nad oczekiwaniami, jakie mamy pod względem przelotu. Należy również określić nasze priorytety. Jeżeli termin naszego wylotu nie jest elastyczny i chcemy jak najlepiej wykorzystać nasz urlop, to najlepiej będzie zapoznać się z ofertą przelotów nie tylko z najbliżej położonych lotnisk, ale również z miast, do których można łatwo dojechać. Warto zaznaczyć, że loty z poszczególnych miast odbywają się w różne dni. Z tego powodu jeśli wybierzemy inny port lotniczy, to można idealnie dopasować lot do terminu naszych wakacji. W przypadku gdy możemy podejść do daty wyloty bardziej liberalnie, nierzadko okazuje się, iż przekładając lot o parę dni znajdziemy bilety w o wiele niższych cenach. Należy pamiętać, że cena w dużej mierze będzie zależała od popytu na dane loty. W praktyce okazuje się, że przekłada się to na wyższe opłaty w sezonie turystycznym oraz w czasie długich weekendów.

Na co zwracać uwagę?

Kupując loty, najlepiej się skupić na cenie przelotów w obie strony. Nierzadko może okazać się, iż bardzo atrakcyjna cena lotu w jedną stronę wiązać się będzie z o wiele droższym biletem powrotnym. Często jest też tak, że lot z przesiadką znacząco obniża koszty naszej podróży. Zdecydowanie warto to sprawdzić, bowiem można w łatwy sposób zaoszczędzić sporo funduszy. Na przykład lecąc do Porto, przesiadka w Madrycie może pozwolić zaoszczędzić około 700 złotych na jednym bilecie pod względem ceny bezpośredniego lotu z Krakowa. Dlatego lecąc do Barcelony, śmiało można szukać lotów z przesiadką – o ile kwestie cenowe są dla nas priorytetem. Jeżeli szukamy lotów do Barcelony warto też zwrócić uwagę na godziny rejsów. Nieradko tańszy bilet wiąże się z mniej korzystnymi godzinami wylotów. W przypadku gdy planujemy city break i naszym celem jest jak najlepiej wykorzystać czas, to lot do Barcelony wczesną porą, a powrót w godzinach wieczornych może okazać się dla nas najlepszą opcją. Inaczej sytuacja może wyglądać przy trzydniowym wyjeździe. Nieradko wylot późnym wieczorem, a powrót o wschodzie słońca przyczynia się do tego, iż czas do dyspozycji na miejsce jest bardzo skrócony. Dodatkowo można ponosić dodatkowego koszty noclegu w pierwszym dniu, w którym nie można wykorzystać czasu na odkrywanie piękna Barcelony.

krakspot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.