Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś
Turystyka ciekawe miejsca na śląsku

Jakie są ciekawe miejsca na Śląsku?

Data publikacji 16 kwietnia 2022


Wiele osób chcę odkrywać piękno naszego świata. Warto wiedzieć, że zachwycające miejsca oraz atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Na Śląsku znaleźć można bardzo ciekawe miejsca, które zdecydowanie należy odwiedzić. Warto dowiedzieć się, jakie są ciekawe miejsca na Śląsku.

Zamek Ogrodzieniec i Góra Birów

Na Szlaku Orlich Gniazd znajduje się wiele pięknych zamków. Zdecydowanie najpiękniejszym z nim jest Zamek Ogrodzieniec. Warto zaznaczyć, że wapienne skały idealnie współgrają ze świetnie dopasowanymi do nich strzelistymi murami zamku. Odwiedzając to miejsce można także zjeść dobre jedzenie w okolicznie położonych knajpach. Należy pamiętać, że Zamek Ogrodzieniec niestety w weekendy oraz święta jest bardzo oblegany. Z tego powodu najlepiej wybrać się w to miejsce w mniej popularne dni.

Będąc na Śląsku należy także odwiedzić Górę Birów. Jest to bardzo niedoceniane miejsce. Wiele osób ceni je ze względu na bardzo piękny widok na okolicę. Można z niej obserwować pięknie zawieszone nad stromym urwiskiem skalne ostańce – są one niesamowicie popularne wśród wspinaczy. Ponadto są cenione ze względu na wszechogarniający spokój. Z tego powodu wiele osób zwiedza Górę Birów co roku. Jest to piękne miejsce, które zdecydowanie warto zwiedzić będąc na Śląsku.

Klimatyczne Żarki

Żarki położone są w centrum Jury, pomiędzy Zawierciem a Częstochową. Jest to punkt obowiązkowy w czasie odwiedzania Jury. Oczywiście nie ma w tym miejscu żadnego zamku, jednakże jest parę bardzo interesujących miejsc, które należy traktować jako małą odskocznię od zwiedzania pięknych zamków. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że w Żarkach szczególnie wiele jest miejsc poświęconych zamieszkałym w tym miejscu niegdyś Żydom. Warto zaznaczyć, że w centrum położone jest stara synagoga – obecnie jest ona ośrodkiem kultury oraz informacją turystyczną. Kawałek dalej położony jest kirkut – cmentarz żydowski – z ponad 700 macewami. Warto dodać, że te i pozostałe miejsca spięte są przez Szlak Kultury Żydowskiej, który kończy się w Żarkach.

Pustynia Błędowska oraz Siedlecka

Na Śląsku znaleźć można bardzo piękne pustynie, które zachwycają swym urokiem turystów. Jeżeli jesteśmy w okolicy to warto będzie zwiedzić największy w naszym kraju obszar piasków lotnych. Jest to świetne miejsce, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Pustynia Błędowska to pustynia, która nie ma swojego odpowiednika na terenie całej Polski. Przypomina ona stepy Mongolii. Warto także zobaczyć mniejszą siostrę, czyli Pustynię Siedlecką. Jest ona równie piękna. Położona jest zaledwie 13 kilometrów od Żarek. Jest o wiele mniejsza od Pustyni Błędowskiej, jednakże nie jest mniej urokliwa. Niestety jest stale rozjeżdżana przez kłady, które skutecznie potrafią obrzydzić pobyt w tym malowniczym miejscu. Będąc na Śląsku zdecydowanie warto odwiedzić te dwie piękne pustynie, które dorównują pięknem wydmom położonym w Łebie. Są to niepowtarzalne miejsca, które należy zwiedzić będąc na Śląsku. Pustynie są bardzo cenione przez turystów.

ubezpieczenia na życie

krakspot

Redakcja KrakSpot.pl to zespół pasjonatów, którzy każdego dnia pracują nad dostarczaniem najwyższej jakości treści dla naszych czytelników. Nasza redakcja składa się z redaktorów, którzy wnoszą unikalne umiejętności i doświadczenie, co pozwala nam tworzyć zróżnicowane i interesujące materiały.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?